ČSSD: Nový příspěvek na bydlení ohrožuje dostupnost bydlení seniorům a rodinám s dětmi

13.06.2012 16:00

Změna daňových a pojistných zákonů, která počítá se zrušením obou sociálních dávek na bydlení a jejich nahrazením příspěvkem na náklady bydlení, zásadně stíží přístup k bydlení seniorům, rodinám s dětmi a dalším sociálně citlivým skupinám obyvatel.

ČSSD: Nový příspěvek na bydlení ohrožuje dostupnost bydlení seniorům a rodinám s dětmi
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Návrh totiž stanovuje nepřekročitelné limity tohoto příspěvku a drasticky omezuje jeho možné příjemce. Nový příspěvek je zařazen do oblasti hmotné nouze.

Orgány hmotné nouze budou při jeho přidělování zkoumat například vlastní přičinění žadatele, především zdali si může dopomoci jinak, například prodejem vlastní nemovitosti, kterou nabyl za celoživotní úspory.

Ministerstvo práce a sociálních věcí se u zkoumání majetku a vlastního přičinění nezastavuje a jde podstatně dále. Příspěvek na náklady bydlení totiž obdrží podle návrhu jen ti, „kteří si nemohou příjem zvýšit vzhledem ke svému věku, zdravotnímu stavu nebo z jiných vážných důvodů vlastním přičiněním a zabezpečení jejích základních životních podmínek je tak vážně ohroženo“.  Návrh přináší bezbřehou míru správního uvážení orgánů hmotné nouze. Na příspěvek na náklady bydlení nebude právní nárok. Zmíněným nepatrným dovětkem je ohrožena zejména seniorská populace a rodiny s dětmi. Pro mnoho rodin je příspěvek na bydlení poslední sociální dávkou, na kterou mají ještě nárok.

Klub starostů a primátorů zvolených za ČSSD vyjadřuje zásadní nesouhlas s navrženou změnou, která by mněla být vypuštěna z předmětného sněmovního tisku (Sněmovní tisk č. 695) bez náhrady.

Klub starostů a primátorů zvolených za ČSSD

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Blažek: Justiční reakce na situaci na Ukrajině je jednou z priorit našeho předsednictví

21:15 Ministr Blažek: Justiční reakce na situaci na Ukrajině je jednou z priorit našeho předsednictví

Ve čtvrtek 23. června 2022 se v Paříži uskutečnilo setkání zástupců EU-USA na ministerské úrovni ve …