ČSSD: Policie konečně vyšetřila jednu z mnoha kauz primátora Svobody

26.03.2013 14:30

Pražská organizace ČSSD dlouhodobě kritizuje současné vedení Magistrátu a dnešní krok Policie České republiky, při kterém bylo sděleno obvinění primátoru Svobodovi a členům Rady hl. m. Prahy v kauze Opencard, potvrzuje podezření, která v této kauze zástupci ČSSD vznášeli.

ČSSD: Policie konečně vyšetřila jednu z mnoha kauz primátora Svobody
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Opakovaná vystoupení zastupitelů ČSSD narážela na hradbu mlčení ze strany primátora a jeho koalice. Dnes se potvrdilo, že obavy představitelů ČSSD byly opodstatněné.

Během dnešního dne se sešel na krizovém mimořádném zasedání zastupitelský klub ČSSD s předsednictvem KVV ČSSD Praha a přijal jednoznačné usnesení, které vyzývá obviněné členy Rady k okamžité rezignaci: "Klub zastupitelů hlavního města Prahy za ČSSD vyzývá primátora Bohuslava Svobodu a radní Evu Vorlíčkovou k okamžité rezignaci, jelikož nemohou dále nést politickou odpovědnost v situaci, když jsou obviněni Policií České Republiky z možného porušení zákona“.

"Jsme svědky konce mýtu o bojovníkovi s korupcí. Primátor Svoboda brutálně zneužívá své funkce, jeho rada přijímá více než kontroverzní rozhodnutí, kauza Opencard je jen špičkou ledovce. Na předminulém zastupitelstvu jsme podali trestní oznámení kvůli zakázce na zajištění právních služeb pro emisi dluhopisů hlavního města, kterou opět bez výběrového řízení primátor zadal advokátní kanceláři WGM známé blízkými vztahy na premiéra Nečase. Primátor si zvyknul rozdávat zakázky z ruky svým známým a politickým spolupracovníkům bez ohledu na zákon," řekl předseda Klubu zastupitelů hl. m. Prahy za ČSSD Miroslav Poche.

Zbytek Rady hl. m. Prahy ztratil legitimitu k vedení Hlavního města Prahy, a proto by její členové měli zvážit setrvání ve svých funkcích. V novodobé historii Prahy není případ, kdyby bylo sděleno obvinění primátorovi v průběhu jeho funkčního období.

Vyzýváme primátora Svobodu a ostatní radní, aby ze vzniklé situace vyvodili politickou odpovědnost.

Vyzýváme představitele TOP 09, aby řešili situaci. Oddalování řešení tak závažného problému je nepřijatelné. Dochází k ohrožení postavení Hlavního města Prahy. Požadujeme, aby došlo k revizi veškerých veřejných zakázek a dalších úkonů činěných primátorem Svobodou a ostatními členy rady HMP, kterým bylo sděleno obvinění. Připravujeme podklady pro podání návrhu na provedení hloubkového forenzního auditu činnosti primátora Svobody a jeho radních.

Vyjadřujeme přesvědčení, že orgány činné v trestním řízení budou postupovat nezávisle a že nedojde k ovlivnění vyšetřování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ČSSD
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Blatný: Restrikce platí mezi okresy, tím spíš pro lidi ze třetích zemí

0:32 Ministr Blatný: Restrikce platí mezi okresy, tím spíš pro lidi ze třetích zemí

Odpověď na interpelaci poslance Čižiňského na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 4. března.