Crha (ODS): Rozpočet kraje přiblížíme lidem pomocí webové aplikace

06.09.2012 7:20 | Zprávy
autor: ODS

Pro jihomoravskou ODS je jednou z volebních priorit zprůhlednění fungování kraje a zlepšení komunikace s občany. Jedním z prostředků bude nová internetová aplikace. V ní si občané prohlédnou podobu navrhovaného rozpočtu a sami jej budou moci připomínkovat.

Crha (ODS): Rozpočet kraje přiblížíme lidem pomocí webové aplikace
Foto: archiv
Popisek: Lídr jihomoravské ODS Jiří Crha

„Chceme spustit interaktivní webové rozhraní věnující se rozpočtu kraje. Před jeho schvalováním na další rok umožní aplikace občanům aktivně navrhovat podobu rozpočtu formou tzv. bilancování. Chceme lidem ukázat, že ani krajská pokladna zkrátka není nafukovací a na dluh se žít nedá,“ uvedl kandidát ODS na hejtmana Jihomoravského kraje Jiří Crha.

V aplikaci si budou moci občané prohlédnout jednotlivé položky rozpočtu i z minulých let, a to včetně projektů, které již byly realizovány. „Náklady na spuštění aplikace nepřesáhnou desítky tisíc korun. Hospodaření kraje se ale značně zprůhlední, a každý uvidí, kam jeho peníze putují,“ doplnil Crha.

Dalším krokem, který chce ODS podniknout k posílení transparentnosti hospodaření kraje a boje proti korupci, je zkvalitnění výběrových řízení. „Veškeré informace o průběhu a výsledcích jednotlivých řízení budou občanům lehce dostupná na internetu v reálném čase, nikoliv se zpožděním nebo vůbec. Dohledat dnes některé zakázky na webu kraje je zcela nemožné. To logicky budí řadu pochybností a reputaci úřadu to rozhodně neprospívá,“uzavírá Crha.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.