Dienstbier: Do vzdálenější nemocnice nemusí pacient také vůbec dojet

21.11.2012 8:19

Jiří Dienstbier, kandidát na prezidenta České republiky, podporuje dnešní protest lékařů, kteří tímto způsobem vyjadřují nesouhlas s aktuálním stavem českého zdravotnictví.

Dienstbier: Do vzdálenější nemocnice nemusí pacient také vůbec dojet
Foto: ČSSD
Popisek: Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier

„Situace, kdy reálně hrozí omezení péče v souvislosti se snižováním kapacity lůžek či uzavřením celých zdravotnických zařízení, by neměla nikoho nechat lhostejným. Ve stínu pochybných projektů, jakým je například IZIP, nelze chtít po lidech, aby se smířili s řešením, jehož výsledkem bude výrazné zhoršení dostupnosti a kvality lékařské péče. Při svých cestách po České republice se neustále setkávám s konkrétními případy občanů, pro které by zrušení jejich nemocnice znamenalo, že do vzdálenějšího zařízení vůbec nemusí dojet. Proto chci tímto vyjádřit lékařům v jejich protestní akci maximální podporu, neboť ochrana zdraví musí být vždy až na prvním místě i proto, že nikdy nevíme, kdy ji budeme sami potřebovat,“ říká Jiří Dienstbier.

„Zároveň si velmi cením toho, že podle vyjádření lékařů nebude v průběhu této akce jakkoliv narušen provoz nemocnic a pacientů se tato výjimečná situace nijak nedotkne,“ dodává Dienstbier.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): 23. 9. 1938 byla vyhlášena všeobecná mobilizace

20:33 Munzar (ODS): 23. 9. 1938 byla vyhlášena všeobecná mobilizace

Mobilizace se během pár dnů dokončila, již před ní probíhaly armádní přípravy na obranu vlasti.