Dienstbier: Jsem kandidát změny, nikoli světa lobbistů

09.01.2013 21:13

V Kaiserštejnském paláci, tedy v místě, kde Jiří Dienstbier zahájil před několika měsíci hlavní část své kampaně před prvním kolem prezidentských voleb, ji tento kandidát na úřad prezidenta České republiky rovněž slavnostně zakončil za účasti nejvyšších představitelů ČSSD v čele s předsedou Bohuslavem Sobotkou a předních osobností kulturního, akademického či společenského života.

Dienstbier: Jsem kandidát změny, nikoli světa lobbistů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

Dienstbier představil svých prvních pět kroků, které učiní v případě vítězství ve volbách a na závěr vystoupení symbolicky škrtnul svět neprůhledných klientelistických struktur velkého byznysu, které jsou spojeny s Milošem Zemanem a Janem Fischerem.

„Přímá volba prezidenta by měla naplnit všeobecné očekávání veřejnosti, která věří ve změnu, jejíž podstatou je návrat důvěry ve spravedlivý stát. Ten chápu jako moderní demokratický stát, ve kterém nebude vládnout privilegovaná menšina. Jsem přesvědčen o tom, že pokud dostanu důvěru veřejnosti a ujmu se úřadu prezidenta České republiky, je tato nezbytná změna možná a uskutečnitelná,“ říká Jiří Dienstbier.

„Jsem přesvědčen o tom, že jako jediný z kandidátů mohu skutečně narušit stávající stav věcí a jsem připraven za tento krok převzít odpovědnost. Čistý štít, který si nejen v posledních měsících předvolební kampaně, ale i celý život nesu před sebou, je nezbytnou podmínkou pro to, aby lidé mohli má slova brát skutečně vážně,“ dodává Jiří Dienstbier.

„Jedním z prvních kroků, které bych v případě svého zvolení uskutečnil, bude vytvoření poradního orgánu složeného z významných právníků a ekonomů, kteří mi pomohou zajistit transparentní a kvalifikovaný výběr členů Nejvyššího soudu a Bankovní rady. Mezi další kroky bude patřit co nejrychlejší doplnění členů Ústavního soudu, zrušení omezení sociálního práva občanů ustanovené Václavem Klausem a vyšetření opomíjení výsledků analýz BIS týkajících se závažných podezření vysokých politiků a úředníků z klientelistického a korupčního jednání. Mé první oficiální návštěvy by směrovaly na Slovensko a následně do Bruselu s cílem zajistit dobré vztahy s naším nejbližším sousedem a narovnat vztahy s EU,“ vyjmenovává Jiří Dienstbier.

„Jako prezident chci důsledně podporovat politiku hájící sociální práva občanů a jsem jediný z kandidátů, který o tom otevřeně hovoří, a který se k této levicové hodnotě hrdě hlásí. Jsem proto rád, že to mohu dnes, dva dny před prvním kolem prezidentských voleb zdůraznit. Jsem přesvědčen, že sebezábavnější koncert nenahradí seriózní politický program,“ uzavírá Jiří Dienstbier.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Hotel Opatov na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy

22:48 Prokop (ANO): Hotel Opatov na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy

Milí sousedé, asi jste v tomto týdnu zaregistrovali, že magistrát začíná váhat s již několikrát doml…