Výzvu ÚVV ČSSD vůči Středočeskému KVV ČSSD ve věci vyvození politické odpovědnosti za „kauzu Rath“ považuji za zásadní a nedovedu si představit, že by byla ignorována. V tuto chvíli chci zdůraznit, že David Rath není pravomocně odsouzený a má právo se řádně hájit před nezávislými soudními orgány. V politice ČSSD však platí zásada presumpce viny a v mém postoji se řídím tímto uplatňovaným principem.
V těchto dnech probíhá vnitrostranická diskuse na úrovni jednotlivých okresních organizací. Ta vyústí jednáním KVV, které proběhne nejdéle do konce května a rozhodne o dalším postupu.
Respektuji fakt, že ČSSD chce nastavit nová pravidla politické kultury, kdy všichni členové politického orgánu přebírají kolektivní politickou odpovědnost za jimi nominované jednotlivce spojené s konkrétní kauzou, i když v ní bezprostředně nefigurují. Věřím, že tento princip se stane standardem uplatňovaným i v jiných případech a to napříč politickým spektrem.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Rozpočtové určení daní
Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.
Další články z rubriky
9:15 Walczysko (KDU-ČSL): Rok 2026 - Politika jako služba lidem a hodnotám
Začátek nového roku je příležitostí k zamyšlení. Politika by měla sloužit lidem, rodinám a komunitám…
- 8:19 Rajchl (PRO): Pane Rakušane, přestaňte lhát a šířit dezinformace
- 7:17 Jurásek (Svobodní): Zákaz anonymních SIM karet?
- 6:23 Hřib (Piráti): Slova pana prezidenta naději vzbuzují
- 4:31 Prokšanová (KSČM): Bandera byl zločinec a jeho jméno je synonymem zla
- 22:01 Svárovská (Zelení): Petr Macinka bez otálení zařadil rychlost



