Důvody těchto útoků mají jedno společné - směřují na zastupitele KSČM zejména pro jejich politické přesvědčení a jasně tak odporují ústavnímu pořádku České republiky, i když ty oficiální, zástupné důvody mohou být různé. Víme, že za útoky některých studentů, ale i některých tzv. aktivistů, jsou nejpravicovější politické strany, které nemají odvahu prozradit svou fašizující tvář a vystupovat samy. Žel, participuje na tom zřejmě i část katolické církve, což naznačuje, jak bude právě ona postupovat, až prostřednictvím majetku získá další mocenské postavení.
Svobodnou soutěž politických stran nám garantuje ústava. Pravicové strany vědomy si toho, že prostřednictvím svých politických subjektů nemohou výsledek voleb zvrátit, postupují tedy jinak. Pokud by byly vyslyšeny, pak by vlastně šlo o zvrácení výsledku voleb. Tato situace mi připomíná dobu po Mnichovu, tzv. druhou republiku. Tehdy vládní pravicový tým, jenž odstranil ze svého středu demokratickou opozici, postupně okleštil většinu demokratických práv, rušil politické strany a rozhodl se vládnout bez parlamentu. Odtud nebylo daleko k útokům na demokratické kulturní představitele - Karla Čapka, Jiřího Voskovce, Jana Wericha, Hugo Haase, E. F. Buriana aj. Patnáctý březen byl jen vyvrcholením tohoto způsobu vládnutí.
Je ovšem pozitivní, že většina škol, většina dětí v nich, se akcí pravice neúčastní a dokonce značná část těch, kteří se k výzvě z třeboňského gymnázia připojili, se od akce distancuje. Také množství lidí podepsaných pod podpůrnými rezolucemi se stále zvyšuje a vyvolává velkou nespokojenost na pravici. Hledají se tedy zástupné důvody, které by opět měly dostatečně manipulativním způsobem děti a mládež poslat do »boje« za pravicové strany a znovu zvedly prapor odporu proti stávajícím sestavám krajských radnic. Z Českých Budějovic tak organizátoři přesunují své aktivity na Karlovarsko, Olomoucko či Královéhradecko. Snaha těchto politických subjektů, které se za studentskými akcemi schovávají, je pochopitelná - většinou pravicoví představitelé, kteří ovládli před říjnovými volbami mnohá lukrativní místa v zastupitelstvech, mají strach, že zástupci KSČM začnou s odhalováním podivných kauz a úniků veřejných peněz. A tomu chtějí jakýmkoli způsobem zabránit. A také se bojí větších kompetencí našich radních, a to nejenom v oblasti školství. Ty totiž pravicoví zástupci dnes ve vládě a dříve v krajích neprokázali a neprokazují.
Osobně však věřím, že už skončil čas na hrátky.
Vojtěch FILIP, předseda ÚV KSČM Zdroj: Haló noviny

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kscm.cz