Filip (KSČM): K výzvě „Pochod proti komunismu - Klíče 2012“

17. 10. 2012 11:06

Vyjádření poslance Parlamentu ČR a předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa k výzvě k uskutečnění akce s názvem "Pochod proti komunismu - Klíče 2012".

Filip (KSČM): K výzvě „Pochod proti komunismu - Klíče 2012“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo
reklama

S koncem voleb do krajských zastupitelstev a části Senátu, které byly úspěšné pro Komunistickou stranu Čech a Moravy, a to zejména v Ústeckém a Karlovarském kraji, kde KSČM volby vyhrála, jsme svědky podivné anomálie. Téměř současně s vyhlášením výsledků voleb se na internetu objevila výzva zřejmě nespokojeného občana Karlovarského kraje k uskutečnění tzv. Pochodu proti komunismu – Klíče 2012, který má být zaměřen proti výsledku voleb a jejímu vítězi v kraji - KSČM.

Takováto akce ukazuje hned na několik pochybností, které ve mně jako občanovi vzbuzují počáteční obavy. Svolavatel si evidentně neuvědomuje, že svými výzvami zaujímá zcela nedemokratický postoj k výsledkům voleb. Popírá právo voliče rozhodnout se podle svého uvážení pro odevzdání volebního hlasu, čímž vlastně vystupuje proti ústavnímu pořádku v naší zemi, proti Ústavě ČR. To je vždy nebezpečné, zejména proto, že podobné snahy mohou končit různými autoritativními režimy, o které občané ČR rozhodně zájem nemají.

Nevím, zda autor výzvy byl tak aktivní v případě, kdy předchozí vlády přijímaly zákony, „reformy“ a opatření, které byly zaměřeny proti lidem práce. Možná by se mohl zeptat na názor seniorů, matek samoživitelek, mladých rodin s dětmi, nezaměstnaných a dalších. Na rozdíl od svolavatele KSČM nikdy za své více než dvacetileté existence nepostupovala proti Ústavě ČR ani Listině základních práv a svobod. Výsledky voleb psala vlastní prací. Svolavatel připravované demonstrace chce vlastně protestovat proti demokratickému rozhodnutí občanů a nechci věřit tomu, že svolávaná demonstrace má být podnětem k vyvolávání následných občanských nepokojů.

Vojtěch FILIP, předseda ÚV KSČM

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Jak by to dopadlo, kdyby naši předci v roce 1918 přistupovali k epidemii stejně jako my dnes?

9:12 Vondra (ODS): Jak by to dopadlo, kdyby naši předci v roce 1918 přistupovali k epidemii stejně jako my dnes?

Komentář na facebookovém profilu k přirovnání dnešních dnů ke vzniku samostatného Československa běh…