Filip (KSČM): Kontinuita názorů

26.12.2012 17:18 | Zprávy
autor: kscm.cz

Po podivné dohodě ve vládní koalici došlo na rošádu v obsazení ministerstev. Nejsem z těch, kteří by již dopředu odsuzovali toho nebo onoho, že nebude schopen vykonávat určitou funkci. Raději si počkám, jak se noví ministři a ministryně budou ve svých funkcích chovat a jak budou zvládat jim svěřený resort. Jen mi vadí, a nečekal jsem to zejména od prezidenta Václava Klause, že si někteří za svým již vysloveným názorem nejsou schopni stát alespoň určitý čas.

Filip (KSČM): Kontinuita názorů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Na jedné straně totiž prezident vyslovil svou pochybnost, zda předsedkyně strany LIDEM navržená na ministerský post bude schopna získat důvěru a autoritu u vojáků, aby ji bez dalšího, ani ne za týden, jmenoval do funkce. A připomínám, že je jen na něm, zda návrh premiéra schválí, nebo neschválí. Nikdo jiný totiž už za jmenování odpovědnost nenese. V minulosti jsme byli spíše svědky toho, že Václav Klaus jako státník byl ve svých názorech, třeba někdy kontroverzních, pevný. Nevím, co se stalo tak zásadního, že změnil svůj názor ze dne na den.
 
Stejně tak nerozumím vyjádření nově jmenované ministryně Karolíny Peake, když prohlásí, že nechystá žádné personální zemětřesení, ale hned druhý den odvolá z funkce tři vysoké funkcionáře příslušného ministerstva. Nemyslím si, že člověk nemůže změnit názor, ale takové veletoče nevěstí nic dobrého. Jan Werich kdysi řekl velkou pravdu, dovolte mi ocitovat. »Jo, klaunů, klaunů těch je málo, ale šašků, šašků těch je.« Budu tedy parafrázovat, »státníků u nás máme zoufale málo, i když politiků, těch je!«

Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…