Filip (KSČM): Za hranou mediokracie

05.12.2011 4:34 | Zprávy

To jsme se zase »pobavili«. Tzv. veřejnoprávní Česká televize za peníze daňových poplatníků (každý z nás totiž musí platit každý měsíc 145 Kč, i když se o situaci u nás doma, a už vůbec ne v zahraničí, nic pořádně nedozvíme) nám v pořadu »168« oznámila, že se na jednání s handicapovanými sportovci poslanci petičního výboru nedostavili.

Filip (KSČM): Za hranou mediokracie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Tak trochu naše drahá televize zapomněla připomenout, že na začátku volebního období, pod průhlednou záminkou úspor, současná vládní koalice zařídila mimo jiné i personální spojení petičního výboru a výboru kontrolního. To vše proto, aby snad opozice neměla šanci ani kontrolovat (a že je co), ani řešit připomínky občanů předložených podle jednoho ze základních lidských práv, a to práva petičního. Ono je samozřejmě velmi snadné a populární nadávat na poslance, když můžete cokoli kritizovat a za nic neodpovídat, jak to dělá třeba tento pořad ČT. Nikdo naše dobře placené (a nesmí se říkat kolik) veřejnoprávní redaktory nemůže vyměnit ani jedenkrát za čtyři roky ve volbách, a tak tam sedí bez starostí už 20 let a místo objektivní informace nám předkládají spíše polopravdy, nebo dokonce mediální manipulace. Mohou klidně a bez ohledu na to, co se odehrálo, pomlouvat kohokoli a říkat tomu »malostranské korekce«.

Nemám v úmyslu se bezhlavě zastávat svých kolegů poslanců, a už vůbec ne protilidových rozhodnutí současné většiny v Poslanecké sněmovně, ale alespoň elementární profesionalitu snad mohu jako občan a daňový poplatník žádat od těch, kteří i za mé peníze informují ostatní. To je opravdu tak těžké pro redaktory České televize zjistit, kolikrát už jednal petiční výbor opravdu veřejně o tomto problému a s jak velkým počtem poslanců? Pro naše čtenáře jen připomínám, že se sporem mezi paralympioniky a těmi, kteří se oddělili a nechtějí se dohodnout, jak bude naše státní reprezentace postižených sportovců vypadat, se zabýváme už rok téměř na každém jednání. To, že 15 členů výboru, jehož členové pro nesmyslně schválené vysoké počty v jiných výborech v každém výborovém týdnu řeší, kam vlastně mají jít, aby splnili své povinnosti, není vina jednotlivců, ale současné koalice. Nakonec i předsedkyně Poslanecké sněmovny chce zařadit na nejbližší schůzi pléna sněmovny alespoň snížení počtu 30 členů organizačního výboru, který se jí trvale sotva schází. Na posledním organizačním výboru nás byl minimální počet deset, za VV nikdo, za TOP 09 jedna poslankyně, která přiběhla z jednání sociálního výboru, ODS tři, tedy včetně předsedkyně Němcové, tři poslanci KSČM a tři poslanci ČSSD. To je opravdu výkon vládní koalice k neuvěření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kscm.cz

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Proč jste nepodpořil zákon, který měl zajistit lepší dostupnost léků a lékáren?

Přijde mi, že se tu opět staví byznys nad zájmy lidí, a v tomto případě i nad zdraví. Nebo co podle vás bylo na zákoně špatného? A proč se u nás pořád nahrává jen těm velkým hráčům? Podívejte se, co to způsobilo třeba v obchodech, ale další příklad jsou třeba operátoři. Proč tu pořád není další, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rekordní zánik firem a exodus výroby do zahraničí: Přísaha vyzývá k trpělivosti a změně kurzu po volbách

18:47 Rekordní zánik firem a exodus výroby do zahraničí: Přísaha vyzývá k trpělivosti a změně kurzu po volbách

Tisková zpráva hnutí Přísaha z 18. července 2025.