Grebeníček: Zeman střelil kozla. Já Palacha hájil

09.02.2013 19:45 | Zprávy
autor: KSČM

Reakce na vyjádření nově zvoleného prezidenta republiky k vystoupení Miroslava Grebeníčka v Poslanecké sněmovně při jednání o uzákonění významného dne upálení Jana Palacha. 

Grebeníček: Zeman střelil kozla. Já Palacha hájil
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Zaznamenal jsem zkratovitý komentář nově zvoleného prezidenta republiky k mému vystoupení ve Sněmovně k uzákonění významného dne upálení Jana Palacha. Chápu, že Miloš Zeman je po vyčerpávající volební kampani unaven a že si nenašel čas seznámit se s tím, co jsem skutečně ve Sněmovně řekl. Až si čas najde, zjistí, že, diplomaticky řečeno, střelil kozla. Ve sněmovním stenozáznamu si snadno ověří, že jsem návrh zákona podpořil a hájil Palacha před zjednodušenými falsifikacemi a pravicovou cenzurou jeho skutečných postojů a cílů. Politik, nastupující do role hlavy státu, by neměl střílet od boku a podléhat tlakům jednostranné a zavádějící mediální kampaně, se kterou má ostatně ještě sám velmi čerstvou zkušenost. Nepravdivé tvrzení Miloše Zemana o mých postojích v době Pražského jara a v době tragického protestu Jana Palacha proti cenzuře a okupaci, lze snadno vyvrátit. Konec konců i o tom bylo mé vystoupení v parlamentu. Považuji za vhodné poskytnout Miloši Zemanovi stenozáznam mého vystoupení, který si dovolím přiložit k mému  blahopřání k jeho zvolení do funkce prezidenta.

Miroslav Grebeníček, poslanec Parlamentu České republiky

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…