Hašek: Spolupráce mezi Českou republikou a Čínou je velkou příležitostí pro obě země

24.08.2012 14:12 | Zprávy
autor: Michal Hašek

Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a velvyslanec Čínské lidové republiky v České republice pan YU QINGTAI v pátek 24. srpna 2012 společně diskutovali o otázkách spolupráce mezi českými a čínskými regiony.

Hašek: Spolupráce mezi Českou republikou a Čínou je velkou příležitostí pro obě země
Foto: ČSSD
Popisek: 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek

Příležitosti pro investování čínských firem v Jihomoravském kraji, podporu jihomoravských firem a jejich produktů v Číně, společný rozvoj turistiky, spolupráci v oblasti infrastruktury, technologických zón a high-tech nebo spolupráci mezi vysokými školami – to jsou jen některé oblasti, o kterých společně diskutovali při návštěvě velvyslance Čínské lidové republiky na jižní Moravě Jeho Excelence YU QINGTAI a předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

„Dlouhodobou politikou Asociace krajů České republiky a Jihomoravského kraje je udělat vše pro to, abychom do našich regionů přivedli investory, podpořili rozvoj podnikání a vytvářeli podmínky pro vznik nových pracovních míst,“ říká Michal Hašek a dodává: „Úzkou obchodní a ekonomickou spolupráci s čínskými regiony považujeme za jeden z důležitých faktorů při rozvoji našich krajů.“

Proto Asociace krajů České republiky podpořila jednání premiéra Nečase na setkání zemí střední a východní Evropy s premiérem Čínské lidové republiky Wen Jiabaem v dubnu letošního roku a odsouhlasila zapojení do Plánu vzájemné ekonomické spolupráce představeného ve Varšavě.

Projekty Varšavské iniciativy (viz příloha zprávy) jsou jedinečnou příležitostí a bylo by naprosto nezodpovědné je nevyužít pro rozvoj českých regionů a České republiky, zvlášť v době velkých ekonomických problémů v Evropě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Pietní shromáždění k 75. výročí zavraždění Milady Horákové

10:50 Lachnit (ANO): Pietní shromáždění k 75. výročí zavraždění Milady Horákové

Před evangelickým kostelem při farním sboru Českobratrské církve evangelické (sborový dům J. A. Kome…