Hejtman Novák: Moravskoslezský kraj jako vzor čerpání dotací z EU

06.04.2013 12:27

Zástupci pěti slovenských krajů si pro svůj projekt "Budovanie kapacít regionálnej samosprávy pre implementáciu verejných politik prostredníctvom programov a projektov financovaných EU" vybrali Moravskoslezský kraj jako vzorový příklad efektivního čerpání finančních prostředků poskytovaných Evropskou unií.

Hejtman Novák: Moravskoslezský kraj jako vzor čerpání dotací z EU
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU

Ve dnech 4. – 5. dubna bylo zástupcům pěti slovenských krajů – Banskobystrického, Košického, Prešovského, Trnavského a Žilinského – představeno fungování čerpání finančních prostředků z Evropské unie v Moravskoslezském kraji.

Moravskoslezský kraj se během prvního dne představil jako zprostředkující subjekt Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, seznámil návštěvu s přípravou kraje na nové programovací období 2014-2020, s fungováním Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko, zmíněn byl také program LEADER - rozvoj venkova, podpora MAS a aktivity na regionální úrovni v rámci Programu rozvoje venkova. Hosté navštívili také projekt financovaný z EU – Dolní oblast Vítkovice.

Druhý den byly poskytnuty informace týkající se fungování systému řízení projektů na Krajském úřadu MS kraje nebo nově vzniklého Evropského seskupení pro územní spolupráci TRITIA. Současně byl prezentován největší projekt Moravskoslezského kraje Integrované bezpečnostní centrum.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-moravskoslezsky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Norsko musí platit kvůli Barnevernetu další odškodné rodičům

7:32 Zdechovský (KDU-ČSL): Norsko musí platit kvůli Barnevernetu další odškodné rodičům

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes vydal další rozsudek ve věci norské sociální služb…