Hujová (TOP 09): Ministr Dobeš převzal zodpovědnost za řešení Nákladového nádraží Žižkov

02.11.2011 16:00 | Zprávy
autor: Praha3.cz

Návštěva ministra dopravy Pavla Dobeše na konci září sice nepřinesla rozuzlení v dění okolo Nákladového nádraží Žižkov, přesto nastal v této otázce jistý posun. Ministr přenesl odpovědnost za řešení problematiky spojené s tímto územím i dopravou v jeho okolí, na vládní úroveň.

Hujová (TOP 09): Ministr Dobeš převzal zodpovědnost za řešení  Nákladového nádraží Žižkov
Foto: praha3.cz
Popisek: Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 za TOP 09

Pavel Dobeš se postavil jasně za zachování hlavní budovy nákladového nádraží a negoval tak dosavadní postoj Českých drah, které se odvolaly na Ministerstvo kultury proti prohlášení tohoto objektu kulturní památkou. Ministr dopravy se také postavil proti vizi prodloužení Olšanské ulice v koridoru dožilé železniční trati, jak ji naplánoval Útvar rozvoje hlavního města Prahy. Jasně tím dal tedy najevo, že přebírá otěže řešení problematiky okolo rozvoje tohoto území. A řada otázek s tím spojených již nesnese velkého odkladu.

Především budeme očekávat s jakým návrhem řešení přijde pan ministr v otázce dopravní obslužnosti . Koněvova třída, Vinohradská i ulice Jana Želivského již doslova přetékají auty, která ničí životní prostředí v Praze 3 a působí občanům městské části řadu problémů. Proto řešení právě tohoto problému již nesnese prodlení. Stejně tak, jako samo řešení problému s chátrající obří funkcionalistickou budovou Nákladového nádraží Žižkov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.