Jarolím: Doufám, že Zeman nebude spojovat nespojitelné. Zloděje a společnost

29.1.2013 8:51 dop.

Sleduji jak je pro mnohé prezident Zeman, nepříjemným elementem na naší politické scéně.

Jarolím: Doufám, že Zeman nebude spojovat nespojitelné. Zloděje a společnost
Foto: tan
Popisek: Tomáš Jarolím

Nechci hodnotit nakolik je jeho chování  pro mnohé nepřijatelně specifické, či nakolik mu lze přisuzovat stejný „šarm“ jako podřimujícímu ministru zahraničí.

Ani jeden z nich nebyl má volba. Namísto léku, kterým prezident mohl  pro naší společnost být, jsem si měl vybrat mezi nepříjemnou angínou a plíživou rakovinou. Naštěstí vyhrála angína.

Nicméně musím ocenit jednoznačnou schopnost prezidenta Zemana protnout problém v základu a jasně ho popsat. S tím se snoubí  jeho neschopnost elementárně chodit okolo horké kaše, a tedy schopnost popsat bez skrupulí problém i řešení. Tady vidím také zdroj jeho neoblíbenosti u určité skupiny voličů a zejména politiků a primárně u novinářů, které tím ukazuje jako neschopné a podjaté.

Zamyslel se někdo nad nesmyslem myšlenky, že nový prezident musí stmelovat ?  Co má stmelovat, lidi, kteří kradli a společnost, která byla okradena? Tento stát byl plundrován, nikdo za to nebyl ještě potrestán, ale musíme se sjednotit. Na čem? A proč? Jednoznačně se přece sjednotíme na myšlence, že se tady kradlo a krade a to je zdrojem všech našich ekonomických problémů. A proto, že to kradení má zdroj v morálce, pak ono nastavení systému na kradení a tedy morálka je zásadním problémem. Až potrestáme zloděje, a vrátíme zdroje do systému, můžeme teprve odpouštět a jednotit. Pokud je jeden z partnerů nevěrný a provalí se to, pak se musí nejprve vše vyřešit, třeba jen omluvou, zhodnotit vztahy a pokud se provinilec rozhodne a zaváže nevěru neopakovat, a pokud se podvedený rozhodně to přijmout, může se jednotit, stmelovat a pokračovat ve vztahu. Jinak to nebude fungovat.

Pokud se několik hodin po zvolení prezidentem pan Zeman jasně vyjádří k těm nejzásadnějším tématům naší společnosti, jako je schopnost a legitimita vlády spolu s mandátem společenství LIDEM, a zejména k prosazení zákona o prokázání majetku a nabytí jeho zdrojů, jde prostě k meritu věci. Definuje nejzásadnější problém naší společnosti a mluví o něm, deklaruje, že s tím bude něco dělat. To je u vrcholného politika naší země novum. Jsem za to rád.

Svým způsobem jsem to od něj i očekával stejně tak, jako bych to neočekával od ministra zahraničí, který jak sám sebe popisuje „vyjde s každým, kdo mu neplive do polévky“. Popravdě já jsem přesvědčený, že dokonce vyjde s úplně každým, i s tím kdo mu tam naplival. A pokud byl a je patronem lží a vytunelovaných miliard jdoucích za ministrem Kalouskem, kterého svým jménem a postojem kryje, pak se domnívám, že si bez uzardění nejen nechává plivat do polévky, ale i nadělat na hlavu.

Veškerá má snaha v tom co konám na poli boje s korupcí je motivována přesvědčením, že to je primárně zdroj všech našich problémů, a že lidé jako pan Kalousek, Dalík a mnozí další musí skončit v kriminále. S novým prezidentem mám tušení hraničící s jistotou, že až se tak stane, pak  jim neudělí milost. U pana „Karla“ mám tušení hraničící s jistotou, že milost byla již dávno domluvená a pro jistotu i amnestie, která douklidí to, co nestačila amnestie od prezidenta Klause.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš Jarolím

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Kostel sv. Ludmily se nově pyšní titulem basilica minor

8:39 Udženija (ODS): Kostel sv. Ludmily se nově pyšní titulem basilica minor

Nedávnou zprávu, že kostel sv. Ludmily, na náměstí Míru byl povýšen papežem na baziliku, uvítala s n…