Jiří Nouza (TOP 09): Prostě nic nezařídí, prostě nic neřídí a prostě neplní sliby…

03.09.2015 15:29

KOMENTÁŘ PRO PARLAMENTNÍ LISTY Několik slov k trvající klinické smrti pražské vládní koalice. Jak všichni vidí, jedná se o slepenec, který nikdy nefungoval, nefunguje a fungovat nebude. Při komentování a hodnocení sporů, probíhajících uvnitř koalice, se bohužel zapomíná na věc nejdůležitější. Současná Rada naše město „prostě“ neřídí a nikdy neřídila, nicméně do posledního červnového jednání zastupitelstva alespoň dělala, že něco dělá.

Jiří Nouza (TOP 09): Prostě nic nezařídí, prostě nic neřídí a prostě neplní sliby…
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Jiří Nouza
reklama

Nebudu komentovat odebrání poslední skutečné kompetence náměstka primátorky Matěje Stropnického a její převedení do působnosti paní primátorky. Vysvětlení pana náměstka Dolínka, že vlastně jde o jakousi technikálii, považuji za absurdní. Současně předpokládám, že náznaky toho, že se pan náměstek Stropnický měl či mohl pokusit jednat v rozporu se zákonem, budou vysvětleny.

Poté, co jsem si pročetl návrh programu jednání zastupitelstva pro příští týden, nelze než konstatovat, že Rada rezignovala i na vytváření zdání nějaké aktivity. A nejen to, tato Rada už nedodržuje ani sliby, které byly veřejně řečeny právě na jednání zastupitelstva v červnu tohoto roku.

Slib paní primátorky byl, že vyhlášku o „hazardu“ předloží v září. Skutečnost – nic v programu jednání není. Co na to říká Trojkoalice? Nic. Asi teď řeší „plivnutí do tváře trojkoalice“.

Nekonečný příběh Opencard – tento týden jsme se dověděli, že vedení Prahy jedná s O2. Pokud někdo očekává, že bude podána nějaká informace zastupitelstvu, mýlí se – nic.

Už někdo ze současné Rady slyšel něco o tom, že Praha bude v roce 2016 Evropským hlavním městem sportu? Někdo by možná čekal, že se na zastupitelstvu dozvíme o přípravách na tuto důležitou akci. Skutečnost – nic.

Jednoduše – prostě nic nezařídí, prostě nic neřídí a prostě neplní sliby…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Zákon o rozpočtovém určení daní odstranil diskriminaci

20:27 Kalousek (TOP 09): Zákon o rozpočtovém určení daní odstranil diskriminaci

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 2. prosince 2020 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočt…