Jsme jednotní. Vzhůru do krajských voleb. Svobodní a Soukromníci zahajují kampaň

04.05.2016 18:28 | Zprávy
autor: Josef Petrů

Svobodní a Soukromníci představili dnes v Kaiserštejnském paláci v Praze klíčové kandidáty do krajských voleb ze sedmi krajů České republiky, kde zatím obě strany uzavřely koaliční spolupráci. Obě strany vyhlásily nekompromisní boj proti byrokracii na krajských úřadech a chtějí bojovat proti dluhům krajů, jež mají být především partnery obcí, a nikoliv malými „Evropskými uniemi“. Na kandidátkách se objeví zcela nové regionální tváře. Nechybějí ekonomové, podnikatelé, zemědělci, ale i folkloristé či sportovci.

Jsme jednotní. Vzhůru do krajských voleb. Svobodní a Soukromníci zahajují kampaň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach a senátor Ivo Valenta

V jednotlivých krajích rostou koalici SaS preference. Ve čtyřech z nich už překračují pětiprocentní hranici. Největší oblibu zaznamenaly obě strany ve Zlínském kraji, a to bezmála deset procent. „Z našeho spojenectví je evidentní, že máme třeba společný pohled na daně či hospodaření krajů a obcí. A jde nám i o vyrovnané rozpočty. Obrovské množství voličů je nespokojeno a my jim dáváme najevo, že jejich hlas nemusí propadnout, pokud se rozhodnou pro nás,“  tvrdí předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach. Předseda Soukromníků Petr Bajer burcuje proti dotační politice krajů. „Kraje si vytvořily systémy, které se podobají těm evropským. To je nepřípustné, neboť o tom, co je skutečně důležité, nesmí rozhodovat úředník, který na to používá naše daně, ale úplně někdo jiný. A tím jsou přímo obce. Takhle je to přebyrokratizované a vede to třeba ke dluhům krajských nemocnic,“ řekl PL Bajer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…