Kadlecová (ČSSD): Všichni to máme „za pár“

16.08.2012 13:00 | Zprávy

V posledních dnech plní sociální sítě i zpravodajské servery nový projekt s provokativním názvem „Máš to za pár“. Za kampaní, jejímž účelem je upozornit na neúctu a negativní postoj k seniorům v naší společnosti stojí obecně prospěšná společnost Domov Sue Ryder.

Kadlecová (ČSSD): Všichni to máme „za pár“
Foto: skromach.cz
Popisek: Lenka Kadlecová

Sdružení se celosvětově věnuje péči o seniory od roku 1953, v Česku od let devadesátých, a vypadá to, že současným projektem sáhli mnohým z nás hluboko do svědomí.

Neúprosná kamera v klipu jasně ukazuje, že málokdo z nás dokáže soucítit s nemohoucími. Vždyť morální a kulturní úroveň společnosti se pozná právě podle toho, jak se stará o ty, kteří pomoc potřebují nejvíce, o seniory, děti, postižené... Co o nás vypovídá ta zjevná neochota věnovat pár minut těm slabším? Myslíme jenom na sebe a odvykli jsme si starat se o ostatní?

Společnost se mění. Tradiční hodnoty ustupují do pozadí rychlému tempu doby a tyto tendence jsou pochopitelně zřejmé hlavně ve velkých městech. V „poklidnějších“ částech naší země tento trend tak výrazně necítíme, ale obecně se dá říci, že valná většina z nás žije dneškem a zaměřuje se především na sebe. Nestaráme se o ty, kteří připravovali naši lepší přítomnost už v dobách, kdy jsme ještě nebyli na světě. A neuvědomujeme si, že i my budeme už třeba za pár let potřebovat pomocnou ruku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.