Kasal (KDU-ČSL): Má Bůh smysl pro humor a nadsázku?

28.08.2012 14:36 | Zprávy

Komentář Jana Kasala ke kauze dívek odsouzených v Rusku za punkové hudební vystoupení.

Kasal (KDU-ČSL): Má Bůh smysl pro humor a nadsázku?
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Jan Kasal

Osobně jsem přesvědčen , že ano – a to v míře větší, než malé.

Nejenže v bibli o tom svědčí celá řada výroků a příběhů, ale i každodenní zkušenost nám dává poměrně jasný návod ,že bychom snad ani sami sebe nemuseli brát tak strašně vážně.

Ale k věci – včera jsem měl příležitost alespoň částečně sledovat odůvodnění rozsudku nad třemi ruskými punkovými zpěvačkami s mnohoznačným názvem Pussy Riot. Fakt jsem neměl sílu paní soudkyni poslouchat moc dlouho, ale tolik malosti a formalismu snad nemohou akceptovat ani pravoslavní věřící. Ne, opravdu si nemyslím, že je normální vtrhnout do kostela a uspořádat tam ad hoc koncert u oltáře. Asi bychom se i my divně dívali na nějaké podobné vystoupení ve svatém Vítu, v obřadní síni krematoria nebo třeba v Národním muzeu nebo Betlémské kapli. Svým způsobem to asi výtržnost byla – ale urážka božího majestátu ? To asi těžko. Jsem si naprosto jistý, na čí straně by včera v soudní síni stál Ježíš a Panna Maria. Na straně soudkyně určitě ne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kdu.cz

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Podpis není formalita. Nedávejte ve školách práva naslepo

16:04 Senátorka Ludková: Podpis není formalita. Nedávejte ve školách práva naslepo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novotám ve školství.