Klasnová: Doufám, že bude policie takto statečně pokračovat i v dalších korupčních aférách

05.06.2012 17:07

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 6. 2012

Klasnová: Doufám, že bude policie takto statečně pokračovat i v dalších korupčních aférách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová
reklama

Vážený pane předsedající, děkuji za slovo. Vážené dámy, vážení pánové, slyšeli jsme zde mnohé, včetně toho, že to se ještě v Poslanecké sněmovně nestalo, aby byla přítomná ozbrojená eskorta. Ještě se také ale nestalo, aby byl zadržen poslanec se sedmi milióny v krabici od vína. Nechci zde ale posuzovat, co řekl pan poslanec David Rath, ani co se objevilo v médiích. Poslanecká sněmovna by neměla suplovat moc výkonnou ani moc zákonodárnou. My máme rozhodovat, zda poslance Davida Ratha vydat k trestnímu stíhání či nikoli. A já osobně mám v této věci jasno. Stejně jako Věci veřejné budeme hlasovat pro vydání poslance Davida Ratha k trestnímu stíhání.

Byla zde haněna ale i práce Policie České republiky a já naopak cítím potřebu zastat se policie, Policii České republiky poděkovat a vyjádřit naději, že bude takto statečně pokračovat ve své práci a že se nezalekne politických tlaků a vyšetří i kauzy Promopro, Opencard, Mostecká uhelná, OKD, IZIP a další, kde nejde o milióny, ale kde jde o miliardy korun.

Jen v jednom tady s panem poslancem Davidem Rathem souhlasím - že je vlastně malá ryba, resp. jen jedna ryba v moři korupce. A já věřím, že i případ Davida Ratha bude odstrašujícím případem pro politiky, pro všechny ty politiky na celostátní i komunální úrovni, kteří nechápou politiku jako službu občanům, ale chtějí z ní osobně profitovat. Děkuji za pozornost.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PSP ČR
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Obce jsou nejefektivnější veřejní investoři

22:41 Farský (STAN): Obce jsou nejefektivnější veřejní investoři

Komentář na facebookovém profilu k zítřejšímu jednání Poslanecké sněmovny o podílu krajů a obcí na f…