Kollarčík (SMKČ): Nerezignuji a za svým názorem na Václava Havla si stojím

23.12.2011 18:00

Reakce zastupitele města Luhačovice a předsedy Svazu mladých komunistů Československa Lukáše Kollarčíka na usnesení Rady města Luhačovice z 20. 12. 2011

Kollarčík (SMKČ): Nerezignuji a za svým názorem na Václava Havla si stojím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotografie, květiny a svíčky. Typické zátiší vzpomínek na Václava Havla

Je pikantní, když se Rada města Luhačovice vyjadřuje k postoji občanského sdružení, jejímž předsedou je jeden z 21 zastupitelů. Ještě pikantnější je, že se jedná o zastupitele opozičního, který Radu, natož statorostu nevolil, nepodporoval a nepodporuje, což projevil mnohokrát i veřejně. Kéž by se takové operatovnosti v jednání dostávalo luhačovickým radním i tehdy, kdy je to třeba.

Nestydím se za to, že jsem občanem Luhačovic, neposuzuji jejich věhlas a kvalitu podle názorů a působení zastupitelů a radních. Luhačovice, to jsou především jejich občané, přírodní a architektonický charakter. Kdybych měl projevovat lítost nad tím, jak je město spravováno z radnice, musel bych se stydět téměř permanentně.

Letáky SMKČ byly a jsou kolektivním dílem a byly přijaty také kolektivním vědomím. Přestože jsme mohli větu „Národe oslavuj“ formulovat jinak, např. „Národe netruchli,“ což by přesněje vyjadřovalo náš vzkaz, a přestože uznávám, že je tato výzva často chápána jako nešťastná, stojíme si za názory na Václava Havla, vyjádřené v textech letáků. Jestliže máme být za vyslovení názorů fyzicky napadáni, veřejně denuncováni a špiněni, jestliže jsem kvůli svému názoru vyzýván k rezignaci z funkce zastupitele města Luhačovice, pak se jen potvrzuje to, co často říkáme o nebezpečí fašizace společnosti.

Výzvu Rady města Luhačovice jsem zvážil a rozhodl jsem se ji nevyslyšet. Nejsem zodpovědný Radě města Luhačovice, nýbrž těm, kteří mě volili. Ti sami mohou za tři roky rozhodnout o mém politickém osudu v tomto orgánu.

Události v ČR jsou skutečně v posledních dnech plné smutku. Smutku těch, kterým se přes všechnu snahu, propagandistickou masáž a finance nepodařilo docílit toho, aby národ skutečně truchlil. Já ani nikdo z SMKČ nevyzýváme k násilí proti cizím osobám, nebráníme nikomu, aby, pokud to tak cítí, svůj žal nad úmrtí Václava Havla projevoval a projevil. Podobný prostor bychom však očekávali také od těch, kteří se halí do praporu „pravdy a lásky.“ A zatím k nám z tohoto spektra zaznívají pouze výhrůžky šibenicemi, zabíjením a inzultacemi. Není na tomto příkladu nejlépe poznat rozpor slov a činů, o němž tato kampaň SMKČ mimo jiné byla?

Lukáš Kollarčík
předseda SMKČ
zastupitel města Luhačovice

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: .

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková:  Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

22:21 Třeštíková: Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

První pražský sklad uměleckého materiálu za odvoz - art re use - se otevřel v úterý 21. září 2021. J…