Kozák (ČSSD): Smrtelně nebezpečný alkohol

11.09.2012 15:59 | Zprávy

V posledních dnech u nás rychle přibývá pacientů s otravou metylalkoholem, jsou dokonce první mrtví.

Kozák (ČSSD): Smrtelně nebezpečný alkohol
Foto: tan
Popisek: Kandidát na senátora Rudolf Kozák (ČSSD)

Něco podobného nemá obdoby a je smutné, že teprve takto tragické případy upozornily na nebezpečí spojené s alkoholem.

Na každé krabičce cigaret můžeme číst o nebezpečnosti kouření a ministerstvo zdravotnictví stále varuje před tímto nešvarem. Ale alkohol, zvláště pokoutně vyráběný, nechává všechny chladnými. Nyní se ukázalo, jak nebezpečný může být nelegálně vyráběný alkohol, a na rozdíl od tabáku může zabíjet velmi rychle.

Unie výrobců a dovozců lihovin volá po zpřísnění podmínek pro výrobu a prodej alkoholu. Odhadem je zhruba pětina všech v tuzemsku vypitých lihovin nelegálního původu. Poslední případy ukázaly, že tato pětina je smrtelně nebezpečná a je nutné s ní rychle a účinně skoncovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Jen tak se hrdinské kousky našich předků stanou nesmrtelnými

4:31 Prokšanová (KSČM): Jen tak se hrdinské kousky našich předků stanou nesmrtelnými

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rodinným vzpomínkám na druhou světovou válku