Kožušník (ODS): Do obcí postižených povodněmi míří 364 mil. Kč

05.05.2011 9:17

Edvard Kožušník jednal s ministrem zemědělství Ivanem Fuksou o pomoci státu při odstraňování povodňových škod.

Kožušník (ODS): Do obcí postižených povodněmi míří 364 mil. Kč
reklama

Tři čtvrtě roku po ničivých povodních, které zasáhly území Libereckého a Ústeckého kraje, se řada obcí stále potýká se škodami, které napáchala velká voda. Největší škody jsou na pozemní infrastruktuře, vodohospodářském a zemědělském majetku a na infrastruktuře vodovodů a kanalizací. Čas, který od opadnutí velké vody uplynul, většinou problémy obcí zasažených povodní zatlačuje do pozadí ze svitu reflektorů a zájmu médií. Přitom občané žijící v zasažených obcích se i s odstupem času potýkají s nepříjemnostmi způsobených povodněmi.

Europoslanec z Libereckého kraje  Edvard Kožušník se proto 4. května sešel s ministrem zemědělství  Ivanem Fuksou, aby řešili aktuální pomoc státu při odstraňování povodňových škod napáchaných v srpnu loňského roku. Ministr Fuksa přislíbil navrhnout vládě navýšení prostředků určených na obnovu vodohospodářského majetku, zemědělského majetku a infrastrukturu vodovodů a kanalizací o 364 mil. Kč. Kožušník byl ministrem Fuksou ubezpečen, že uvolněné prostředky by měly být určeny k čerpání dotací již v průběhu letošního roku. Posílení výdajů určených na obnovu povodněmi poškozeného majetku musí ještě schválit vláda. Ta by se návrhem ministra zemědělství měla zabývat na jedné ze svých nejbližších schůzí.

Kožušník se v minulosti angažoval v získání pomoci z Fondu solidarity, který je určen k využití finančních prostředků na krytí škod způsobených přírodními katastrofami jak pro oblast severní Moravy, která byla zasažena povodněmi v květnu loňského roku, tak i pro Liberecký kraj, který byl povodněmi zasažen o tři měsíce později. Prostředky z Fondu solidarity na obnovu severní Moravě byly v dubnu definitivně schváleny v objemu 125 mil. Kč. Liberecký kraj má přislíbeno přes 260 mil. Kč. O definitivním schválení této částky bude ještě rozhodovat Evropský parlament na jednom ze svých nejbližších plenárních zasedání, podle Kožušníka by to měla být formalita.

Dotaz Edvardu Kožušníkovi můžete položit ZDE

##MINIPAS 3260##

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Mých výtek bylo přijato málo

12:12 Seďa (ČSSD): Mých výtek bylo přijato málo

Komentář na facebookovém profilu k výsledku volby předsedy strany.