Kubera (ODS): A Heger zase lhal

03.05.2013 18:50

Před chvílí jsem viděl televizní pořad Máte slovo s moderátorkou Jílkovou na téma kouření. Vystoupil zde ministr zdravotnictví Leoš Heger a už poněkolikáté lhal.

Kubera (ODS): A Heger zase lhal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

(převzato ze serveru PravýBřeh.cz)

Řekl, že stát vybere od kuřáků 20 miliard na daních a vydá o tři miliardy více na jejich léčení. Ve skutečnosti stát vybere 80 miliard, to jen pan ministr si ke své cifře nepřipočetl některé daně. Mimochodem, kdyby to bylo takhle nevýhodné pro stát, už je kouření dávno zrušené. Na to dám krk. Ve skutečnosti je státní rozpočet na příjmech od kuřáků fatálně závislý, takže stát kouření jenom omezuje, ale neruší.

Spor je v něčem jiném a kouření to není, i když – sám uznávám – to není nijak povznášející činnost. Jádrem debaty je, že je to první krok v další expanzi státu do soukromí lidí. Jak to řekl v tom pořadu blogger Matějka? Hospoda přece není povinná, tak proč by tam měli chodit matky s dětmi, když se tam právě kouří?

Jinou rovinou problému je, že pan Heger je takový ten hodný pán, který chce pro lidi jen to dobré, to mu věřím, ale na můj vkus se mu při tom příliš lesknou oči.

Vsaďte se se mnou, že minutu po prosazení tvrdšího zákona proti kouření přejde do boje za zdravější jídla. Už to konečně říkal, že stát by měl preferovat jídla, kde je méně tuků, a v každé restauraci by měl být jeden nealkoholický nápoj lacinější než pivo. Ve třetí fázi pak začne kontrolovat, jestli cvičíme.

Podobný mustr byl použitý při vytváření zákona o prostituci, který se projednával v Senátu. Pokud bude někdo chycen při souloži bez kondomu, zaplatí 20 tisíc korun. „Panebože, kdo to bude kontrolovat,“ říkal jsem si, a pak jsem vystoupil v rozpravě a přihlásil se do kontrolní komise.

Za tu legraci to stojí. Slibuji, že brzy podám zprávu.

Jaroslav Kubera
předseda senátního klubu
primátor Teplic
předseda místního sdružení
místopředseda oblastního sdružení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ODS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Ti, kteří utnuli kariéru a obětavě doma pečují o své blízké

19:27 Ministryně Maláčová: Ti, kteří utnuli kariéru a obětavě doma pečují o své blízké