MPSV zahájilo kontroly zařízení s akreditací "vzdělávací zařízení"

19.08.2012 5:20

Ministerstvo práce a sociálních věcí uděluje akreditace vzdělávacím institucím a jejich vzdělávacím programům, které se vztahují k požadavkům zákona o sociálních službách. Ministerstvem je akreditováno a reakreditováno od roku 2007 již 768 vzdělávacích institucí. Celkem za tuto dobu projednal resort na 6 451 žádostí o akreditaci vzdělávacích institucí a vzdělávacích programů.

MPSV zahájilo kontroly zařízení s akreditací "vzdělávací zařízení"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09
reklama

MPSV nyní začíná s aktivní kontrolou těchto zařízení. Během prvních dvou již dokončených kontrol byla již dokonce jedna akreditace odebrána. Vzdělávacím zařízením se rozumí nejen zařízení školské soustavy, ale i další instituce - fyzické a právnické osoby, které poskytují vzdělávání dospělých pro cílovou skupinu sociálních pracovníků, pracovníků v sociálních službách, vedoucích pracovníků zaměstnanců sociálních osob a fyzických osob poskytujících podporu příjemcům příspěvku na péči.

Od června letošního roku začalo MPSV s kontrolou těchto zařízení. Jedna ze dvou již dokončených kontrol vedla k odebrání akreditace vzdělávacího programu. Kontrola se uskutečnila u Občanského sdružení Za důstojné stáří, kterému byla odebrána akreditace programu „Duševně, mentálně a kombinovaně postižené osoby a sociální služby. Pohled speciální pedagogiky.“ Důvodem tohoto kroku bylo dle Akreditační komise MPSV zjištění nedostatků týkajících se rozporu mezi náležitostmi akreditovanými v programu a jejich skutečnou realizací. Druhá kontrola realizována u společnosti Fokus Praha, o. s. proběhla bez problémů, kontrolní skupina nezjistila žádné nedostatky.

Akreditační komise Ministerstva práce a sociálních věcí plánuje provést 12 kontrol ročně. Upřednostňovány budou kontroly na základě stížnosti vyhodnocené jako podnětné a kontroly subjektů podle doporučení hodnotitelů Akreditační komise a členů sekretariátu. Tato doporučení se zakládají především na identifikaci slabých stránek v žádostech o akreditaci, které však svoji povahou nevedli k neudělení akreditace. Veškeré administrativní zázemí akreditačního procesu zajišťuje sekretariát Akreditační komise Ministerstva práce a sociálních věcí (dále jen „sekretariát“). Veškeré informace o akreditačním procesu jsou zveřejněny na www.mpsv.cz/cs/3493.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo práce a sociálních věcí
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

22:30 Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

Místní sdružení Pirátské strany v Havlíčkově Brodě vyjadřuje podporu krokům zaměstnanců Psychiatrick…