Manhart (TOP 09): Nebudeme lidem diktovat, jakým taxi smí jezdit

07.03.2012 13:07 | Zprávy

Taxikáři se dnes chystají na průjezd Prahou za stanovení minimálních cen. Tento požadavek však pražský radní Lukáš Manhart odmítá, protože je to zásah do volné soutěže.

Manhart (TOP 09): Nebudeme lidem diktovat, jakým taxi smí jezdit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Auto taxikáře Slávka Popelky

„Za požadavkem některých taxikářů na stanovení minimální ceny je snaha eliminovat konkurenci, která jezdí levněji. Fakticky by tím došlo k omezení volné soutěže, kde cena patří mezi jednu z hlavních konkurenčních výhod. Tento požadavek je tak pro nás jako liberální stranu ideově nepřípustný,“ říká k požadavkům některých taxikářů Lukáš Manhart, radní hl. m. Prahy pro legislativu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Snížení daní pro všechny pracující v naší zemi

14:02 Richterová (Piráti): Snížení daní pro všechny pracující v naší zemi

Projev na 2. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2025 k rodinám jako prioritě.