Min. spravedlnosti: Na nákupu elektřiny a plynu se podařilo ušetřit 40 milionů

21.07.2011 10:39 | Zprávy

Ministerstvo nakoupilo elektronickou burzovní aukcí dodávky elektřiny pro příští rok. V porovnání se současnými cenami uspoří na elektřině v rámci resortu 12,5 milionu korun. V součtu s dříve uskutečněným centrálním nákupem plynu tak ministerstvo dosáhlo úspory zhruba 40 milionů korun, a to i přes nepříznivý vývoj cen na energetických trzích.

Min. spravedlnosti: Na nákupu elektřiny a plynu se podařilo ušetřit 40 milionů

Centrální nákup elektřiny pro resort ministerstva spravedlnosti se uskutečnil na Českomoravské komoditní burze Kladno. Elektronickou burzovní aukcí si ministerstvo zajistilo dodávku elektřiny v hladině nízkého napětí pro 323 odběrných míst, a to v celkovém množství 18.462 MWh, a dále dodávku elektřiny v hladině vysokého napětí pro 43 odběrných míst v celkovém množství 39.294 MWh.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…