Min. spravedlnosti: Na nákupu elektřiny a plynu se podařilo ušetřit 40 milionů

21. 7. 2011 10:39

Ministerstvo nakoupilo elektronickou burzovní aukcí dodávky elektřiny pro příští rok. V porovnání se současnými cenami uspoří na elektřině v rámci resortu 12,5 milionu korun. V součtu s dříve uskutečněným centrálním nákupem plynu tak ministerstvo dosáhlo úspory zhruba 40 milionů korun, a to i přes nepříznivý vývoj cen na energetických trzích.

Min. spravedlnosti: Na nákupu elektřiny a plynu se podařilo ušetřit 40 milionů
reklama

Centrální nákup elektřiny pro resort ministerstva spravedlnosti se uskutečnil na Českomoravské komoditní burze Kladno. Elektronickou burzovní aukcí si ministerstvo zajistilo dodávku elektřiny v hladině nízkého napětí pro 323 odběrných míst, a to v celkovém množství 18.462 MWh, a dále dodávku elektřiny v hladině vysokého napětí pro 43 odběrných míst v celkovém množství 39.294 MWh.

Vysoutěžená cena pro hladinu nízkého napětí je 1455 Kč bez DPH / MWh a pro hladinu vysokého napětí 1450 Kč bez DPH / MWh. Dodavatelem elektřiny v hladině nízkého napětí byla vybrána společnost ČEZ Prodej, s.r.o. a v hladině vysokého napětí společnost United Energy Trading, a.s.

Nákup elektřiny navazuje na centrální nákup plynu, který ministerstvo uskutečnilo v dubnu, a který rovněž přinesl vysoké úspory - 27 milionů korun. Reálná úspora bude vzhledem k cenám plynu a elektřiny pro rok 2012 ještě výrazně vyšší.

Tereza Palečková, tisková mluvčí ministerstva spravedlnosti

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo spravedlnosti

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a STAN zahájili kampaň do sněmovních voleb

5:35 Piráti a STAN zahájili kampaň do sněmovních voleb

Chtějí vyvést Česko z krize, modernizovat ekonomiku i zdravotnictví či zajistit dostupnější bydlení