Ministr Besser: Ministerstvo zachraňuje letošní udílení cen Thálie

17.02.2011 22:06

Kvůli nečekanému odstoupení sponzorů se 18. ročník prestižních cen vyhlašovaných Hereckou asociací dostal do neřešitelné situace. Udílení cen Thálie 2010 se nakonec rozhodl podpořit ministr kultury Jiří Besser.

Ministr Besser: Ministerstvo zachraňuje letošní udílení cen Thálie

„V naší obtížné situaci projevila empatii Česká televize a Národní divadlo a všemožně nám pomáhají ten těžký úděl překonat, ale naprosto dominantní úlohu v tomto směru má Ministerstvo kultury, které uvolnilo prostředky, takže my, spolu s řadou úsporných opatření, se pokusíme uskutečnit Thálii co nejlépe," prohlásil prezident Herecké asociace Václav Postránecký.

Ministr kultury Jiří Besser vydal k udílení letošních cen Thálie následující prohlášení:

Vážení,

Ve velmi svízelné situaci, kdy byl reálně ohrožen letošní v pořadí již 18. ročník udělování cen Herecké asociace, jsem se jako ministr kultury rozhodl podat mimořádně pomocnou ruku a ceny Thálie 2010 finančně podpořit. Jsem zároveň přesvědčen, že ve spolupráci s resortem kultury se Herecké asociaci podaří již pro další ročník udělování cen Thálie zajistit stabilního finančního partnera.

Ceny Thálie považuji za velmi významné minimálně ze dvou důvodů. Ocenění, které si předávají kolegové z oboru, jsem vždy považoval za nejvyšší možnou poctu, jakou v tomto případě umělec může získat. Navíc jde o ceny, které významnou měrou propagují i skvělé výkony regionálních divadel a přerušení tradice udělování takto prestižních cen, by podle mého názoru znamenalo obrovskou ztrátu pro celou českou kulturu.

S úctou

Jiří Besser, ministr kultury ČR

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Ministerstvo kultury

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zachránili jsme úrodnou půdu ve Hněvotíně

6:27 Jurečka (KDU-ČSL): Zachránili jsme úrodnou půdu ve Hněvotíně

Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci se Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj