Ministr Chalupa: Šumava není jen kůrovec a zákon o národním parku

16.12.2012 12:59 | Zprávy
autor: ODS

Místopředseda ODS a ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navštívil Plzeňský kraj.

Ministr Chalupa: Šumava není jen kůrovec a zákon o národním parku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa

Místopředseda Občanské demokratické strany Tomáš Chalupa se v pátek v rámci svého výjezdu do Plzeňského kraje setkal s dvaceti starosty z okresu Plzeň - sever. Tématem jednání byly aktivity ministerstva v oblasti ochrany přírody a krajiny.

"Úkolem ministra životního prostředí není sedět v kanceláři na úřadě, ale jezdit do regionů, bavit se starosty, s lidmi a řešit s nimi problematiku chráněných krajinných oblastí, čistíren odpadních vod, nebo třeba zařízení na energetické využití odpadů. Jsem rád, že toto setkání se starosty ukázalo, že na řadu věcí máme velmi podobný, ne-li shodný názor. Starostové nejlépe vědí, jak se žije v jejich obci, to žádný úředník nebo vládní politik nemůže přehlížet," říká místopředseda ODS a ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.
 
Odpoledne ministr Tomáš Chalupa zahájil zimní údržbu stop na Šumavské magistrále a Bílé stopě na Šumavě  jako celku.
 
"Šumava není jen kůrovec a zákon o národním parku. Je to také Šumavská magistrála, která pro běžkaře propojí Šumavu od Železné Rudy až k Lipnu. Dvakrát týdně se budou upravovat i nástupní místa v jednotlivých obcích a magistrála se stane páteří všech šumavských lyžařských stop, na niž budou navazovat další místní okruhy.
 
Celková délka strojově udržovaných šumavských lyžařských tras je zhruba 600 kilometrů, z toho na území národního parku je to asi 380 kilometrů. Pravidelně se stopa udržuje od 15. prosince a podle sněhových podmínek až do 15. března," říká místopředseda ODS a ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.