Ministryně Šlechtová: V cílech podpory regionů jsme jednotní

13.10.2015 12:03

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová včera jednala v Bruselu s mnoha významnými aktéry, kteří se zabývají regionální politikou. Eurokomisařku Corinu Creţu ministryně Šlechtová informovala o pokroku České republiky v čerpání evropských dotací. Společné jednání s eurokomisařkou Cretu a slovinskou ministryní pro strategické projekty Alenkou Smerkolj, odpovědnou za vývoj, strategické projekty a soudržnost, hodnotí pozitivně.

Ministryně Šlechtová: V cílech podpory regionů jsme jednotní
Foto: www.ec.europa.eu, MMR
Popisek: Karla Šlechtová a eurokomisařka Corina Creţu

Setkání s prezidentem Výboru regionů Markkem Markkulou ukázalo, že máme společné cíle a vzájemná spolupráce v oblasti kohezní politiky může být velkým přínosem. Pozvala jsem pana prezidenta na setkání k budoucnosti kohezní politiky, které budu organizovat v rámci V4 PRES na konci ledna příštího roku. Společnou oblast nacházíme i u tématu bydlení a udržitelného rozvoje měst, což jsou témata pro nadcházející Evropský Habitat," uvedla ministryně Šlechtová.

Kromě setkání s Markem Markkulou a Corinou Creţu se ministryně Šlechtová setkala s i s českými poslanci Evropského parlamentu Stanislavem Polčákem (TOP 09 a Starostové), který se věnuje problematice regionálnímu rozvoji a EU fondům, a Martinou Dlabajovou (Skupina aliance liberálů a demokratů pro Evropu), která je členkou Výboru pro kontrolu rozpočtu, Výboru EMPL a Výboru pro dopravu a cestovní ruch, a také se zástupci delegace České republiky ve Výboru Regionů. Dále absolvovala jednání s předsedkyní Výboru pro regionální rozvoj Iskrou Mihaylovou především o pořádání Evropského Habitatu.

Evropský Habitat se koná ve dnech 16.–18. března 2016 v Praze. Jedná se o regionální konferenci OSN v rámci regionu Evropské hospodářské komise OSN, který sdružuje 56 členských států Evropy, severní Ameriky a části Asie. Jde o oficiální součást přípravy Třetí celosvětové konference OSN o bydlení a rozvoji měst Habitat III, která se uskuteční v říjnu 2016 v Ekvádoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…