Musílek (SBB): Vyvěšení vlajky EU nás vrací k odmítnuté Evropské ústavě

11.02.2013 6:25 | Zprávy

Suverenita (SBB) protestuje proti chystanému vyvěšení vlajky Evropské unie nad Pražským hradem po nástupu prezidenta Miloše Zemana.

Musílek (SBB): Vyvěšení vlajky EU nás vrací k odmítnuté Evropské ústavě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sousoší nad bránou Pražského hradu

Připomínáme, že vlajka Evropské unie je jenom neoficiálním symbolem pouhé mezinárodní organizace, nikoli mezinárodním společenstvím uznaného státního útvaru. Pokus přidělit Evropské unii symboly státu, kterým není, skončil fiaskem, když občané v referendech odmítli tzv.  Evropskou ústavní smlouvu. Do následné Lisabonské smlouvy se již její tvůrci neodvážili tyto symboly zahrnout.

Vyvěšení vlajky EU vedle vlajky České republiky a prezidentské standarty chápeme jako začátek procesu další destrukce státní suverenity České republiky a záměrné nerespektování současného právního stavu. Je to další krok v procesu nadřazování Evropské unie národním státům a to bez ohledu na nesouhlas občanů členských zemí EU. Suverenita je přesvědčena, že podobné nezodpovědné akty, snažící se urychlovat integrační proces za každou cenu, vyvolávají pouze negativní reakce, které vedou ve svých důsledcích ke zbytečným animozitám ve společnosti.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…