Mynář (SPOZ): Církevní restituce

05.06.2012 21:06

Ačkoli nadcházející schůzi Poslanecké sněmovny zcela jistě zastíní vystoupení prominentního vězně Davida Ratha, nelze opomenout, že se na program opět dostávají církevní restituce.

Mynář (SPOZ): Církevní restituce
Foto: spoz.cz
Popisek: Vratislav Mynář
reklama

Spor o církevní restituce se vine jako červená niť posledních dvacet let. Je to problematika často nepřehledná a pro mnohé občany v době ekonomické krize mnohdy nadbytečná.

Je zřejmé, že církve historický nárok na restituce mají. Ano, ať jim stát jejich majetek vrátí, pokud to lze. Ať s polnostmi a lesy církve hospodaří, případně je dál pronajímá. Ale s prohlubující ekonomickou krizí se jeví jako nadbytečné a z hlediska státního rozpočtu obtížně realizovat finanční náhrady v řádu miliard korun jako svého druhu odškodnění pro církve.

Strana Práv Občanů ZEMANOVCI, která má v programu všechny možné prvky přímé demokracie, dlouhodobě prosazuje obecné referendum. V něm by rozhodovali občané vždy, když by se jednalo o závažnou otázku státu. Církevní restituce jsou právě ukázkovým příkladem takové závažné otázky. Proto požadujeme, aby otázka církevních restitucí byla předmětem referenda.

Ing. Vratislav Mynář, předseda SPOZ

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: SPOZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petráš (BOS): Ještě jednou Vrbětice

22:48 Petráš (BOS): Ještě jednou Vrbětice

S kauzou výbuchu ve Vrběticích je spojeno mnoho otázek, na které veřejnost nedostává žádné rozumné a…