Nečas: Podpora méně rozvinutých regionů EU se nemá snižovat

03.06.2012 9:07

Peníze pro méně rozvinuté regiony je potřeba zachovat, jsou totiž významným prorůstovým prvkem. To je závěr dnešního jednání Přátel koheze v Bukurešti, kterého se zúčastnil český premiér Petr Nečas.

Nečas: Podpora méně rozvinutých regionů EU se nemá snižovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

Česká vláda se spolu s ostatními účastníky setkání shodla o tom, že politika soudržnosti EU představuje významný potenciál prorůstových investic, který je potřeba zachovat. Přestože v rámci této skupiny panují rozličné názory na řadu témat, včetně otázek možných úspor v unijním rozpočtu, platí tu plná shoda na tom, že výdaje v kohezní politice plynoucí na podporu méně rozvinutých regionů není vhodné dále snižovat.

Současně jsou státy této skupiny přesvědčeny o nutnosti lepšího a účelnějšího vynakládání prostředků na cíle, které prokazatelně přispívají k růstu a zaměstnanosti.

Česká vláda podporuje smysluplné vynakládání peněz

Premiér Petr Nečas na summitu vyjádřil podporu společné deklaraci, do níž České republika prosadila významný prvek upozorňující na fakt, že prorůstové aktivity musí být v souladu s nutností fiskální disciplíny. V tomto duchu je třeba vést diskusi i o rozpočtu Evropské unie.

Česká vláda podporuje zejména smysluplné vynakládání finančních prostředků. Současně se domnívá, že jakoukoli debatu o škrtech v unijním rozpočtu je třeba vést s ohledem na to, že právě kohezní politika představuje, zejména v méně rozvinutých regionech, významný a často téměř jediný potenciál pro podporu investic.

Summitu skupiny států "Přátelé koheze" v Bukurešti se zúčastnili zástupci šestnácti států Evropské unie a předseda Evropské komise José Manuel Barosso. Hlavním tématem jednání byla diskuse o víceletém finančním rámci Evropské unie a zejména budoucnosti kohezní politiky v něm. Před mezinárodní konferencí o rozpočtu Evropské unie se premiér Petr Nečas krátce sešel s předsedou vlády Rumunska Victorem Pontou.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Sliby, chyby

7:35 Seďa (ČSSD): Sliby, chyby

Komentář na facebookovém profilu k hlavním tématům volebních kampaní