Okamura: Nadační fond a Transparency Int. o mě lžou. Žádám omluvu

02.02.2013 9:42

Dovolte mi, abych se touto cestou důrazně ohradil proti lživým pomluvám od zástupců Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka a Transparency International ČR na mojí osobu. Žádám tímto také veřejnou omluvu od zástupců obou organizací.

Okamura: Nadační fond a Transparency Int. o mě lžou. Žádám omluvu
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tomio Okamura.

Zástupci těchto dvou organizací o mne v uplynulých hodinách začali šířit do médií lži, že jsem prý hlasoval v Senátu PROTI zákonu, který rozšiřuje kontrolní pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu, a tím prý ve skutečnosti nebojuji proti korupci a naopak ji podporuji.

Tyto lži šíří jménem Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka jeho projektový manažer Janusz Konieczny a také známý právník Václav Láska, který působí v Transparency International ČR.

Fakta jsou ale zcela jiná, jak si můžete sami ověřit ze zápisu schůzí Senátu. Když to shrnu, tak tento návrh ústavního zákona se v Senátu projednával celkem 3x, z toho 2x na ústavně-právním výboru a pak finálně tento týden na plénu Senátu, a já jsem ANI JEDNOU NEHLASOVAL PROTI !!! Pravda je tato: Při prvním projednání na ústavně-právním výboru v prosinci jsem se v hlasování zdržel, jelikož jsem nebyl dostatečně spokojený s návrhem - žádal jsem mimojiné přísnější a systémovější plošné řešení korupce a kontrol, včetně uzákonění hmotné a trestní odpovědnosti politiků, s čímž jsem nepochodil, takže jsem při druhém projednávání na výboru v lednu hlasoval PRO tento ústavní zákon alespoň v této formě, protože je, tak jako tak, přínosem v boji proti rozkrádání veřejných peněz. A nakonec na plénu Senátu před třemi dny jsem hlasoval také samozřejmě PRO tento ústavní zákon, můžete se podívat zde  http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasy?G=13525&O=9 , ale bohužel většina senátorů byla proti, takže tento protikorupční zákon neprošel. O následném navazujícím zákonu jsem již nehlasoval vůbec, protože bez ústavního zákona nemůže tento navazující zákon vstoupit sám o sobě v platnost.  http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasy?G=13527&O=9

 To, jak zástupci Nadačního fondu Karla Janečka a Transparency International ČR veřejně lžou, je skutečně děsivé a je zcela zřejmé, že zástupcům těchto organizací nelze bohužel věřit. Tuším, že za těmito lživými vyjádřeními vůči mojí osobě jsou ambice těchto lidí být jedinými leadery protikorupčního boje v ČR a snaží se tedy za každou cenu dehonestovat ostatní silné protikorupční hráče. Tyto špinavé metody považuji za zcela nepřípustné.
 Tímto žádám zástupce obou organizací o veřejnou omluvu, jelikož se cítím pomluven a poškozen.

 Tomio Okamura

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomio Okamura

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Hannig (Rozumní): Gratuluji Britům

6:31 Hannig (Rozumní): Gratuluji Britům

Svoboda a spravování věcí týkajících se vlastního státu je lepší, než podřízení se vůli nadnárodních…