Opálka (KSČM): Stát dává vydělat firmě, která úkoly nezvládá

4.8.2012 7:26 dop.

Jsme stále v zajetí špatného fungování různých státních informačních systémů. Média v poslední době přinášejí informace o problémech s centrálním registrem vozidel. Daleko vážnější ale byla na počátku tohoto roku situace ve vyplácení sociálních dávek, kde řada problémů přetrvává, ač je pan ministr Drábek bagatelizuje.

Opálka (KSČM): Stát dává vydělat firmě, která úkoly nezvládá
Foto: KSČM
Popisek: Poslanec Miroslav Opálka

Aplikace různých modulů skřípe i v základních registrech. A projekt státní pokladny? Ten se do přípravy státního rozpočtu nedaří zapojit už dva roky. O funkčnosti armádního, vězeňského či jiného informačního systému nemluvě. Vzpomenout můžeme také na problémy s velmi pozdním vyplácením nemocenských dávek či peněžité podpory v mateřství při změnách zaváděných za exministra práce a sociálních věcí, nynějšího premiéra Petra Nečase. Kolik peněz a nervů už to vše daňové poplatníky stálo?

Ve středu jsme se dozvěděli, že firma IBM získala od ministerstva financí (na základě jejich výhradních práv, to znamená bez výběrového řízení) novou zakázku. Zakázku na vytvoření centrálního registru penzijního spoření, který bude za státní peníze (58 mil. Kč za pořízení plus náklady na každoroční provoz) spravovat miliony smluv uzavřených mezi penzijními společnostmi a jejich klienty. Zakázka přitom byla zadána v době, kdy příslušný zákon, který umožňuje II. důchodový pilíř reálně spustit, ještě nenabyl účinnosti, neboť jeho legislativní proces nebyl v Parlamentu ČR dokončen, což je vážný problém!

Ministerstvo financí finišuje. Zákon nezákon. Nový informační systém se má totiž naostro spustit už za pět měsíců. A finanční kapitál již netrpělivě čeká. Jak bude systém fungovat, možná nepoznáme. Je totiž určen pro státní správu a penzijní společnosti. Každopádně má v první fázi vybírat potencionální klienty, kteří budou vystaveni agresivní náborové kampani, a zpracovávat jednotlivé smlouvy - úpisy na odpustky za stáří. A to bez záruky, neboť nikdo neví, jaká bude finanční, hospodářská a politická situace doma či ve světě za třicet či čtyřicet let. Hlavně, že to stát a občané zaplatí!

KSČM proto znovu vyzývá občany, aby II. pilíř penzijního systému bojkotovali a požadovali stabilizaci I., státního solidárního pilíře, který má každého, kdo poctivě pracoval, solidně zabezpečit na stáří.

Miroslav OPÁLKA, poslanec a místopředseda stínové vlády KSČM pro sociální strategii

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: KSČM

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Jste ještě vrchním velitelem branné moci?

Předseda vlády tvrdí, že jsme ve válce, ministryně obrany chřestí zbraněmi, ministr financí zavádí válečnou daň a Vy nic? Nebo se jedná o šíření poplašné zprávy, či dokonce o sabotáž!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Hlavní město zvyšuje kvalitu služeb pro oběti partnerského násilí

14:58 Johnová (Praha sobě): Hlavní město zvyšuje kvalitu služeb pro oběti partnerského násilí

Před dvěma lety se hlavní město zavázalo modernizovat a posílit kapacity specializovaných služeb pro…