Zmíněný zákon je potřebný, neboť v případě překročení zákona ze strany právnické osoby už nehledá pouze konkrétního viníka, ale trestá právě i společnost, která se na porušení zákona podílela. U nás mohl platit již před šesti lety, kdy jsem byl premiérem. Bohužel, tehdy se tak nestalo z obstrukčních důvodů některých představitelů dnešní vlády, především z ODS.
Je pro mě proto zarážející, když i ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil změnil svůj názor na tento zákon a letos jej předložil v Poslanecké sněmovně, že nyní jeho přijetí brzdí prezident, který by měl v prvé řadě ctít širokou politickou shodu nad tímto zákonem. Prezidentské veto v tomto případě navíc jen poškozuje Českou republiku v zahraničí. Připomínám totiž, ze zemí v rámci EU i OECD jsme jediní, kdo dosud nebyl schopen přijmout trestní odpovědnost firem do svého právního systému.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Klaus , Paroubek , veto , trestní odpovědnost firem , právnické osoby
autor: NS - LEV 21
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…