Paroubek: Opoziční stínohra sociální demokracie

31.10.2011 16:58 | Zprávy

Dokonce i V. Klaus se ve svém projevu k 28. říjnu vyjádřil, že věci u nás v zemi jaksi nejsou v pořádku a nejdou správným směrem. Vlastně můžeme říci, že i podle V. Klause jede všechno špatně.

Paroubek: Opoziční stínohra sociální demokracie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Důvěra v Nečasovu vládu je u české veřejnosti abnormálně nízká. Důvěra v politiku a v politickou třídu země jako celek, včetně politických stran trvale klesá.

Obě dvě hlavní vládní strany - ODS a TOP 09 - na svém sněmování o minulém víkendu ukázaly minimum programové vize. Vyjádřily spokojenost jen s tím, jak jim jdou tzv. reformy. Systémy veřejných služeb se vlivem bezhlavých vládních škrtů rozkládají.

Meziroční pokles mezd ve veřejné správě, u veřejných zaměstnanců, o 15 - 18 %, je fatálním demoralizačním prvkem. Ale to ještě nestačí, v příštím roce se již mluví o dalším poklesu mezd. Ministr Kubice to již říká zcela otevřeně, zmizí tisíc policistů ve velitelských funkcích a ušetří se pár set milionů korun. Tedy ne boj proti kriminalitě, ale šetření snižováním počtu policistů v řídících funkcích. Pro zločince, ty „inteligentní" a organizované, je to úžasná zpráva...

Zdravotnictví zdá se, je na hranici vzpoury. Člen vlády (ministr zdravotnictví) podepsal memorandum o nárůstu mezd ve veřejných zdravotnických zařízeních, aby se po třičtvrtě roce zjistilo, že na to nejspíše nebudou peníze. Můžeme jen cvičit fantazii, jak budou protesty lékařů vypadat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…