Paroubek: Podezřelé průzkumy pokračují

15.11.2012 21:08 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

Stanovisko národních socialistů k aktuálně publikovaným průzkumům volebních preferencí.

Paroubek: Podezřelé průzkumy pokračují
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek

Po fiasku s průzkumy volebních zisků kartelu tří agentur pro výzkum veřejného mínění před volbami do krajských zastupitelstev, kdy tyto agentury mimo jiné systematicky nadhodnocovaly zisk zejména ODS a TOP 09, jimž v některých krajích přiznávaly i dvojnásobek skutečného zisku, pokračují průzkumné agentury v produkování velmi podezřelých výsledků i nadále.

Agentura STEM dne 14.11.2012 zveřejnila zjištění, podle kterého jsou aktuální stranické preference ve volbách do poslanecké sněmovny parlamentu v případě ČSSD na úrovni 27,4 %, při volební účasti 62 % by tak ČSSD získala až 44 % (!) hlasů a 87 mandátů. To už je opravdu pro legraci. Pokud porovnáme tento údaj s aktuálními volebními modely dalších agentur, je jasné, že je to tentokrát STEM, kdo hodně přestřelil.

Haruspikové ze STEMu nějakým zvláštním postupem zjistili téměř dvounásobně vyšší podporu, než o týden dříve agentura SANEP. Jejich zjištění se také výrazně liší od  dnes publikovaného zjištění agentury ppm factum, které sociálním demokratům přiznává zisk 25,1 %. Zbývá poznamenat, že STEM je dlouhá léta smluvním partnerem ČSSD. Teď ovšem už věci trochu přehání. 

Údaje STEMu se významně liší také u zisku přiznávaného ODS, podle jejich zjištění by ODS aktuálně získala hlasy přibližně 24 % voličů, je to výrazně více než zjistili jejich kolegové v SANEPu i ppm factum, podle nichž je aktuální volební zisk občanských demokratů na úrovni 14-15 %.

Vzhledem k množícím se případům podobných rozporných zjištění, které produkují české výzkumné agentury v souvislosti s průzkumy preferencí a volebních zisků, v souvislosti s parlamentními, krajskými či prezidentskými volbami, podávají národní socialisté podnět mezinárodní asociaci průzkumných agentur ESOMAR k důslednému prošetření dodržování profesních standardů agenturami v České republice.

Jiří Paroubek, předseda nár. soc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Armáda, která se nehýbe ani nevzlétne

19:05 Mašek (ANO): Armáda, která se nehýbe ani nevzlétne

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k investicím minulé vlády do armády