Paroubek: V Ústeckém kraji začíná další smutná čtyřletá éra krajské vlády

30.10.2012 13:26

Přestože občané v Ústeckém kraji vyslovili v nedávných krajských volbách jednoznačnou touhu po změně, zejména ve směru k sociální demokracii, kdy této dosud v kraji vládnoucí straně dali voliči o polovinu méně hlasů, nežli ve volbách v roce 2008, nyní se zdá, že k žádoucí změně nedojde. V Ústeckém kraji se totiž rýsuje nová krajská koalice KSČM a ČSSD. A dost možná bude ze strany ČSSD za účasti hlavních tváří korupčního systému, který v uplynulých čtyřech letech v kraji fungoval a který vyvrcholil například zastavením čerpání evropských peněz či vazebním stíháním statutárního náměstka hejtmanky Jany Vaňhové.

Paroubek: V Ústeckém kraji začíná další smutná čtyřletá éra krajské vlády
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Pokud někdo očekával skutečnou změnu, bude zřejmě nyní velmi zklamán. Nechápu tento politický krok komunistů. Ti místo toho, aby jako levicová alternativa ČSSD zabránili dalšímu pokračování dosavadního systému, který nese všechny znaky korupce, budou raději pokračovat s lidmi, kteří tento systém pomáhali vytvářet.

Již před volbami se v řadě veřejných zdrojů, např. časopis Respekt, objevila informace, že na Janu Vaňhovou se připravují policisté v souvislosti s dalšími kauzami na kraji. Nevím pochopitelně, zda jsou takové informace pravdivé, nicméně komunisté v případě obvinění či dokonce zatčení bývalé hejtmanky hned od začátku zdiskreditují novou krajskou vládu v Ústeckém kraji. A budou také jen těžko veřejnosti vysvětlovat, že s tímto systémem nemají nic společného. Zdiskreditují také sami sebe. Je to jejich volba, ale kooperaci s korupčníky ve svém programu opravdu neměli.

Bohužel jsme zřejmě svědky dalšího smutného čtyřletého období v Ústeckém kraji.

Jiří Paroubek
předseda nár. soc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: NS - LEV 21

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Podcenění vyšetřování, nebo zpravodajská hra?

16:27 Seďa (ČSSD): Podcenění vyšetřování, nebo zpravodajská hra?

Komentář na facebookovém profilu k vyhoštění ruských diplomatů kvůli explozi ve Vrběticích