Paroubek: Vedení Krajské zdravotní si dokonale protiřečí

15.02.2012 20:11 | Zprávy

Nad přemýšlením vedení Krajské zdravotní a.s., potažmo vedení Ústeckého kraje, který je jediným vlastníkem společnosti, někdy přestává rozum stát. Jen v posledních dvou dnech jsem objevil tři zprávy, které se týkají problematiky zdravotnictví v kraji v souvislosti s Krajskou zdravotní.

Paroubek: Vedení Krajské zdravotní si dokonale protiřečí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

V minulém týdnu jsem vyzval, aby vedení společnosti začalo urychleně řešit problém s hrozícím odebráním statutu komplexního onkologického centra v případě Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Ačkoliv vedení Krajské zdravotní již vybralo firmu, která zpracuje projektovou dokumentaci ke stavbě nové budovy onkologie, je třeba se ptát, proč to neudělalo již v průběhu minulého roku, když nyní je to zvládnutelné za jeden týden?

Jako největší paradox pak vnímám následující protimluvy. V souvislosti se stavbou budovy onkologie Krajská zdravotní na jedné straně tvrdí, že neví, kde na stavbu za zhruba jednu miliardu korun vezme finanční prostředky. Na straně druhé ale asi třem tisícovkám obyvatel Chomutova od Krajské zdravotní chodí dopisy s výzvou k zaplacení dluhů, které však neexistují. Možná se v Ústeckém kraji inspirovali u Miroslava Kalouska, který podobně rozesílal fiktivní složenky před volbami.

Za daleko vážnější pak považuji další blížící se „ústeckou losovačku“, tentokráte v režii Krajské zdravotní, která vypsala tendr na úklidové služby za bezmála 200 milionů korun. Tedy na částku, která představuje zhruba pětinu nákladů na výstavbu onkologického centra. Vše navíc nasvědčuje tomu, že vedení Krajské zdravotní se bude snažit „losovačku“ dokončit dříve, než začne platit nový zákon o výběrových řízeních, který právě losování zakazuje.

Zdá se tedy, že Krajská zdravotní místo toho, aby minimalizovala své náklady a hledala prostředky pro stavbu budovy onkologického centra, vydává se cestou vymáhání neexistujících dluhů po občanech Ústeckého kraje. To, myslím, není úplně šťastná cesta.

Zjevný nezájem ze strany vedení kraje k těmto podivnostem ukazuje, komu a jak záleží na průhledném zacházení s veřejnými prostředky, tedy s penězi daňových poplatníků. Až budou zástupci vedení kraje před volbami opět hovořit o boji proti korupci a průhledné státní správě, připomenu jim tento příklad.

Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21 a poslanec zvolený v Ústeckém kraji

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: NS - LEV 21

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Co jste udělali pro podnikatele za poslední 4 roky?

Vždyť jste nám spíš uškodili hlavně třeba navýšením minimálních odvodů a zrušily řadu daňových zvýhodnění. Jak jste to jako ODS mohli dopustit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPD: Policejní útok na SPD. Vyvlekli nemocnou z domu

16:20 SPD: Policejní útok na SPD. Vyvlekli nemocnou z domu

Tisková zpráva SPD o policejním útoku na zástupkyni hnutí