Peake: Nechceme, aby se zase hledaly důvody, proč přímou volbu nezavést

18.10.2011 18:27 | Zprávy

Kateřina Klasnová a Karolína Peake dnes přesvědčovaly senátory o přímé volbě prezidenta.

Peake: Nechceme, aby se zase hledaly důvody, proč přímou volbu nezavést
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vicepremiérka vlády Karolína Peake

Podporu přímé volby prezidenta dnes hledaly místopředsedkyně VV Karolína Peake a Kateřina Klasnová u členů senátního klubu ODS. Další kluby budou následovat. Jednání se senátory iniciovala vicepremiérka.

"Jsme stranou přímé demokracie a jako takoví stojíme o to, aby byla přímá volba prezidenta konečně opravdu zavedena. A nikoli, aby se ve všech stranách opět hledaly důvody, proč ji zavést nelze," uvedla Karolína Peake (VV). Právě ona oslovila senátní kluby a vyzvala je k diskusi o návrhu přímé volby hlavy státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Veciverejne.cz

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Mnichov

Pane doktore, rád bych si ujasnil váš postoj k české otázce a k Benešovým dekretům. Několikrát jste přidal rovnítko mezi Mnichovem a postojem některých reprezentantů bývalé opozice ve vztahu k Ukrajině. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): USA předkládají mírový plán. Evropa selhává

8:05 Vích (SPD): USA předkládají mírový plán. Evropa selhává

Americký mírový plán pro Ukrajinu, který nedávno pronikl do mezinárodních médií, představuje první s…