Pilc (Svobodní): Držte si peněženky, začala konference v Durbanu

30.11.2011 5:43

V jihoafrickém Durbanu začala alarmistická mezinárodní konference OSN o změnách klimatu. Hlavním tématem je snižování emisí skleníkových plynů - tím se myslí člověkem produkovaný CO2. Opět se straší globálním oteplováním, CO2 je prohlašován za škodlivinu, za znečištění ovzduší. Přitom je to prospěšný plyn a přirozená součást atmosféry, žádná škodlivina. Globální oteplování bylo z důvodu nedostatku globálního oteplování částečně přejmenováno na klimatické změny, ale jede se dál. Konec světa se blíží, není čas na diskuse, musíme jednat.

Pilc (Svobodní): Držte si peněženky, začala konference v Durbanu

Vzhledem k tomu, že nejvýznamnějším skleníkovým plynem je vodní pára, tak snaha o omezení skleníkových plynů v atmosféře je opravdu ambiciózní. Omezit odpařování vody z oceánů, to by byl skutečně velký úkol.

Vliv člověka na změnu klimatu je pravděpodobně naprosto zanedbatelný. Na hypotetické nebezpečí globální apokalypsy ve jménu předběžné opatrnosti však vyhazujeme naprosto jisté miliardy.

Člověkem způsobené globální oteplování (AGW) spíš než za hrozbu pro klima nebo pro planetu lze označit za jeden velký globální podvod. Alarmisté při protlačování globálně-oteplovací agendy vycházejí z upravených a zfalšovaných dat, jak ukázala aféra Climategate.

Spíš než o záchranu klimatu nebo planety jde o naše peníze, naši svobodu, o likvidaci tržního hospodářství (nebo co z něj zbylo).

Naše vláda si pro omezení emisí CO2 dala socialistický závazek o podílu výroby energie z nekonkurenceschopných (tzv. obnovitelných) zdrojů energie do roku 2020. Ministr průmyslu (bývalý) se od tohoto závazku dodatečně jakoby distancoval tím, že jej trefně označil za eurohujerský. Stát (vláda, politici) se pokoušel nějakým způsobem centrálně regulovat a ono to zase nevyšlo. Příznivce tržního hospodářství nijak nepřekvapilo, že stát s centrálním řízením a plánováním společnosti a ekonomiky opět naprosto selhal. Budeme na to doplácet mnoho let. Myslí sí ještě někdo, že máme pravicovou vládu?

Pokud se někdo o tyto věci nezajímal, tak na to nyní doplácí a to doslova - v cenách energií.

Jindřich Pilc je předsedou Svobodných v Ústeckém kraji

Vyšlo na blog.idnes.cz

Dále čtěte:
Australské zápisky z cest: Klaus komentoval klima i třetí odboj
Sobotka: Hrozbu klimatických změn považuji za vážnou. Nejde o nic abstraktního

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Je tu řada politiků, kteří se vědecké poznatky jednoduše rozhodli ignorovat

22:27 Krutáková (STAN): Je tu řada politiků, kteří se vědecké poznatky jednoduše rozhodli ignorovat

Komentář na facebookovém profilu k ekologii