Pilc (Svobodní a Soukromníci): Krajské dotace: Přehozením peněz z levé kapsy do pravé ještě nikdo nezbohatnul

14.09.2016 16:05

Dotace jsou v principu nespravedlivé. Ničí svobodné tržní prostředí, ničí svobodu člověka. Jde o peníze, které nepadají z nebe, nýbrž musí být někomu nejprve sebrány. Na to socialisté rádi zapomínají. Dotačním přerozdělováním tak nemůže vzniknout žádná prosperita, protože když někam dotační peníze přijdou (to je to, co je vidět), chybí zase tam, odkud byly sebrány (to je to, co obvykle není vidět, a proto je potřeba to připomínat).

Pilc (Svobodní a Soukromníci): Krajské dotace: Přehozením peněz z levé kapsy do pravé ještě nikdo nezbohatnul
Foto: red
Popisek: Soukromníci a Svobodní
reklama
Nemůžete si přehodit peníze z levé kapsy do pravé a díky tomu si myslet, že jste zbohatli. Obhajování dotační politiky je obhajováním politiky násilí, protože k vybrání peněz musíte použít sílu. Není spravedlivé brát lidem jejich peníze. Proto dává smysl snižování daní a rušení dotací. Nechat lidem jejich peníze.
 
Lidé si o svých penězích dokáží rozhodovat lépe, než jak o nich rozhodují politici a úředníci. Prosperita nevzniká přerozdělováním. Prosperita vzniká prací zaměstnanců, živnostníků a podnikatelů. Pro takové běžné lidi, kteří to všechno platí, je tento uměle nastolený systém nevýhodný. Profitují z něj především kmotři napojení na dotační penězovody.
 
Vznik a způsob fungování krajů bylo velké vítězství socialistů všech barev. Krajští socialisté mohou v kraji rozhazovat peníze, které občanům sebrali socialisté ve vládě a v parlamentu. Skutečná pravice, která brání svobodu člověka, bude mít v krajském zastupitelstvu docela problém. Nemůže totiž v kraji zařídit snížení daní a nechat lidem jejich peníze.
 
Samozřejmě bude těžké závodit se socialisty v jejich disciplíně, kterou si oni sami ušili sobě na míru. Krajské dotace by neměly zvýhodňovat jedny na úkor druhých, kraj by se neměl dotacemi vlamovat do svobodného tržního prostředí, ale právě tak je, bohužel, nastaven. Socialisté nemají svobodný trh rádi, a proto se ho snaží (kromě regulací) právě dotacemi zničit.
 
Dotace jsou ke všemu korupční činitel číslo jedna. Proto musíme, minimálně do doby jejich úplného zrušení, nastavit transparentní pravidla například podle počtu obyvatel tak, aby se omezilo subjektivní rozhodování úředníků a částky, které přerozdělují. Přesunout, aspoň pro začátek, rozhodování z krajů na města a obce, blíže k občanům a jejich kontrole.
 
Konečným cílem je ale úplné zrušení dotací, čímž vlastně učiníme dobrý skutek právě i pro úředníky a politické zastupitele, kteří už pak nebudou pod tak velkým tlakem lobbistů. Ušetří se tím práce i policii a soudům. Především se tak ale ušetří peníze daňových poplatníků – vaše peníze. V ideálním případě by si každý člověk měl o svých penězích rozhodovat sám. Věříme, že sami nejlépe víte, jak naložit se svými penězi.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Pokud vše dopadne, půjde o historický průlom ve financování infrastruktury

11:18 Ministr Havlíček: Pokud vše dopadne, půjde o historický průlom ve financování infrastruktury

Ministerstvo dopravy obdrželo finální nabídky na pilotní PPP projekt výstavby, provozu a údržby dáln…