Piráti: Zastavte šmírovací projekt INDECT

19.10.2012 17:16

Piráti se zapojí do celosvětových protestů proti projektu INDECT, které jsou plánovány na 20.10. 2012 od 14:00.

Piráti: Zastavte šmírovací projekt INDECT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto
reklama

Protesty se připravují decentralizovaně, v Praze na Václavském náměstí by protest měl být spojen s přednáškami o projektech typu INDECT. V České republice se bude protestovat ještě v Brně, Ostravě, Plzni a Pardubicích. Tím ale celkový počet měst, které se mohou zapojit, nekončí. Piráti už vyzvali všechny příznivce, aby i ve svém městě zorganizovali podobný protest.

„INDECT má být výzkumný projekt vyvíjející technologie, které v sobě spojují dohled nad internetovou komunikací i nad fyzickým pohybem obyvatel. Na projektu mě děsí korporátní zlozvyky typu security by obscurdity, kdy tvůrci považují utajení přesných principů za dostatečné zabezpečení. Absence příslušné legislativy je dalším smutným rysem, který projekt doprovází,“ vysvětluje důvody protestujících předseda pražských Pirátů Ondřej Profant.

Pirátské hnutí tak opět otevřeně ukázalo na další z pokusů vládních či najatých agentur šmírovat občany: „Mezi ty zdaleka nejnebezpečnější patří projekt INDECT, o němž jsme již dříve veřejnost informovali a pokoušeli jsme se poukázat na jeho potenciální rizikovost, stejně jako tomu bylo v případě ACTA. Další projekty, proti kterým Piráti vystupují, jsou CLEAN IT a TRAPWIRE. Tyto projekty mívají hodně společného - pod zástěrkou boje proti terorismu jen sledují občany nebo dokonce vynucují kontrolu obsahu," dodává předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Pirátské hnutí dlouhodobě poukazuje na omezování svobod občanů ze strany soukromých subjektů. Protesty proti projektu INDECT se budou konat ve stejný čas na více než stovce míst po celém světě. Jen v Německu je naplánováno přes 12 demonstrací.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČPS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta Kolář: Oni tihle hrdinové od klávesnice často nemyslí vůbec

11:03 Starosta Kolář: Oni tihle hrdinové od klávesnice často nemyslí vůbec

Komentář na facebookovém profilu k diskusím na internetu.