Polčák (TOP 09): Amnestie je výzva zvolit prezidenta s charakterem

15.01.2013 19:27 | Zprávy
autor: STAN

Amnestie prezidenta Klause ukázala v plné nahotě, jak důležité prezidentské volby jsou. Prezident není jen ceremoniář, ale má významné pravomoci. Jednotlivec ve funkci prezident může skutečně zásadním způsobem ovlivnit směr vývoje naší země, jak jsme se mohli mnohokrát v naší historii přesvědčit.

Polčák (TOP 09): Amnestie je výzva zvolit prezidenta s charakterem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Polčák

Starostové a nezávislí měli přímou volbu hlavy státu již v prvním programovém dokumentu, společně spolu s TOP 09 jsme se zavázali voličům prosazovat zavedení občanské volby prezidenta. I díky dodrženému slovu za pár hodin bude moci každý z nás zvolit svého favorita.

S prezidentem Klausem končí období, kdy hlava státu dávala najevo podporu spojenectví hlavních politických rivalů – ODS a ČSSD s nostalgií k době smluvně (opoziční) spolupráce těchto dvou stran. Přestože nyní ČSSD Klausovu amnestii kritizuje, v tichosti vyhovuje řadě kauz, které vznikly i za oposmlouvy dua Klaus - Zeman. Toto období je završeno vydáním kontroverzní amnestie.

V páteční volbě dám svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi. S radostí, svobodně, bez rozpaků. Splňuje podle mě řadu nezbytných předpokladů pro výkon této funkce. Mezinárodní věhlas jeho osoby mu nezastírají ani jeho kritikové. Naše země tak nebude muset svého prezidenta světu představovat, je už dnes všeobecně známý. Karel Schwarzenberg je také díky své celoživotní práci na poli ochrany lidských práv uznáván i u odborné veřejnosti. Nesporná je také jeho zkušenost s výkonem významné ústavní funkce, prostě státní správu zná z řady úrovní, nejen jako ministr či senátor, ale také jako její uživatel. Zažil jsem ho rovněž jako neúnavného bojovníka za práva obcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…