Premiér Nečas: Každý má právo vyjádřit svůj názor

18.03.2012 9:30

Komentář k protivládním demonstracím.

Premiér Nečas: Každý má právo vyjádřit svůj názor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

Jsme v demokratické zemi, každý má právo vyjádřit v souladu se zákonem svůj názor prakticky na cokoli včetně politiky vlády.

Nicméně já považuji za nutné zdůraznit, že vláda České republiky pod mým vedením bude pokračovat v konsolidaci veřejných financí, je to klíčový úkol, musela by to dělat jakákoliv vláda v jakémkoliv stranickém nebo politickém složení.

Budeme-li oddalovat tyto kroky, tak o to více roste riziko, že naše politika z hlediska veřejných financí bude shledána nevěrohodnou, že dojde k prudkému nárůstu úroků u státních dluhopisů a že nám přestanou důvěřovat finanční trhy a zahraniční instituce a že pak ta opatření, která se budou dělat, budou muset být více razantní a o to více budou dopadat na některé sociální skupiny.

Skutečně sociální a ohleduplná politika spočívá v tom, že musíme dělat tyto kroky a reformy zavčas a s dostatečným předstihem, abychom zabránili tomu, že se naše veřejné finance ocitnou na nějaké hraně, kde již budou považovány za nedůvěryhodné. Takže musím říct, že jakkoliv respektuji toto právo na vyjádření názoru, tak nemění to nic na názoru vlády, protože cokoliv jiného by znamenalo nezodpovědné chování, které by ohrozilo občany této země.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Politici nesmí novinářům diktovat, co nebo o čem mají psát

15:00 Kolaja (Piráti): Politici nesmí novinářům diktovat, co nebo o čem mají psát

Loni zemřelo na světě kvůli své práci 32 novinářů, upozorňují europoslanci v den, kdy by Ján Kuciak…