Premiér Nečas: Kontaminace vod by byla velmi nebezpečným prvkem

03.06.2013 15:43

Premiér Petr Nečas dnes osobně navštívil místa postižená víkendovými povodněmi a seznámil se s protipovodňovými opatřeními na vltavské kaskádě.

Premiér Nečas: Kontaminace vod by byla velmi nebezpečným prvkem
Foto: Petr Kupka
Popisek: Premiér Petr Nečas

Po setkání s ministrem zemědělství Petrem Bendlem a s vedením Povodí Vltavy na Slapské přehradě předseda vlády uvedl, že „v případě nutnosti vláda uvolní nad rámec schválených 300 milionů další finanční prostředky.“
 

Anketa

Zvládli pověřený primátor Prahy Hudeček a česká vláda povodně?

hlasovalo: 1850 lidí
Podle premiéra Nečase právě soustava vodních děl na Vltavě umožňuje obcím a městům připravit se na povodně a zmírnit tak jejich dopad. Úkolem vodohospodářů je pak učinit opatření k regulaci průtoku Prahou na zvládnutelné úrovni.
 
"Dělají všechno pro to, aby to udrželi co nejdéle, především proto, aby jak Praha, tak města, která leží na Labi a na Vltavě pod Prahou, dostala čas na přípravu protipovodňových opatření, na výstavbu mobilních hrází a podobně," uvedl premiér a zároveň upozornil, že při současném počasí Povodí Vltavy nemůže nic garantovat. "Je to přece jenom živel," podotkl.
 
Premiér dále navštívil Štěchovice a Radotín, kde se zajímal o aktuální stav, vzniklé škody a hovořil se starosty o možnostech okamžité pomoci obcím. Připomněl také, že do terénu může vyrazit až 2000 vojáků s ženijní a záchrannou technikou.
 
V neposlední řadě pak vyzval k pozornému sledování situace v podnicích v bezprostředním okolí řek. "Kontaminace vod by byla velmi nebezpečným prvkem," upozornil předseda vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: U nás se tradice dodržují

9:20 Hejtman Kuba: U nás se tradice dodržují

Cenu hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic obdrželi Jiřina Zikmundová a M…