EStracankova: vážený pane prezidente, myslíte si, že odstup států, které jsou v současné době zahlceny dluhovou krizí (Španělsko, Řecko, Portugalsko, Španělsko) by vyvolalo řetězovou reakci a tím odstup dalších členských států? Jakou budoucnost by pak mělo euro a jaké by pak byly další dopady v rámci dluhové krize?
VK: Nevím přesně, co znamená slovo odstup, ale jestli si tazatelka pod tím představuje odchod z eurozóny, pak si myslím, že klidný individuální odchod jedné či více zemí z eurozóny by žádným koncem světa nebyl. My jsme také zažili odchod země z měnové zóny, tehdy zvané Československo, a nic tragického se nestalo.
tcincala: Vazeny pane prezidente, pomohl by svetove ekonomice tzv. restart, tedy, ze by se velice zjednodusene receno zacalo znovu, bez dluhu a jinak?
I v tomto případě musím říci,že slovo restart úplně jasné není. Bylo by ideální, kdybychom mohli začít, jako kdyby nebyla žádná minulost, ale to v žádném případě nejde ani ve světové ekonomice ani v osobním životě nikoho z nás. Tu minulost musíme nést s sebou, a proto takový idylický začátek není možný.
sv.otec: jak vidíte situaci ČR a EU v následujících 5 letech? Čeká nás krize jako po krachu newyorské burzy roku 29? I jako vysokoškolský student stále nechápu smysl EU a její politiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Klaus.cz