Putnová (TOP 09): Ministr selhal, suplovat bude pan premiér

03.03.2012 9:37

V dnešním rozhovoru pro server aktualne.cz ministr školství Josef Dobeš tvrdí, že to byla TOP 09, kdo „pohřbil“ zavedení školného. Takové tvrzení je naprosto lživé. TOP 09 vždy prosazovala nový způsob financování studia, jehož součástí školné je.

Putnová (TOP 09): Ministr selhal, suplovat bude pan premiér
Foto: PSP ČR
Popisek: Poslankyně za TOP 09, paní Doc. RNDr. Anna Putnová, Ph.D. MBA, předsedkyně Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu PS PČR

„TOP 09 považuje zavedení školného za nutný krok při reformě financování vysokých škol, což neustále opakujeme. Zakotvili jsme tento bod i do říjnového programového dokumentu Prosperita, který přijal celostátní sněm. Ministerstvo školství však loňský rok promarnilo z hlediska přípravy záměru i z hlediska komunikace s akademickou sférou,“ vysvětluje postoj strany předsedkyně školského výboru Anna Putnová a dodává: „Jak chaoticky ministr školství předkládal své návrhy, tak chaoticky se nyní snaží zbavovat odpovědnosti. Situace dospěla až do bodu, že za něj musel jednání přebrat pan premiér. Takový stav TOP 09 děsí.“

„Standardním způsobem chování ministra školství se již stalo, že večer říká něco jiného než ráno. Nyní už dospěl do další fáze, nejen, že říká nesmysly, ale dokonce lže,“ poznamenává předseda klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík, který se v posledních týdnech se studenty nesetkal, a tedy ani nejednal o jakýchkoliv změnách. „TOP 09 školné podporuje. Ministr školství ale bohužel předložil kalamitní návrh jak o školném, tak o finanční pomoci studentům, která školnému musí předcházet. Promarnil rok času. Protože je mi ale ministra školství v tuto chvíli líto, nabízím mu pomoc s přípravou zákona, který nezvládl. Další variantou je, že požádáme stranu Věci veřejné, aby na tak zásadní post, jakým je vedení ministerstva školství, dodala někoho v lepší psychické kondici,“ říká Petr Gazdík.

Podle Anny Putnové je nyní nutné začít velmi intenzivně pracovat na všech návrzích, pokud má být školné do dvou let zavedeno: „Pokud nechceme ohrozit studenty a pokud chceme dospět ke shodě s akademiky, musíme se pustit do práce nejlépe hned,“ dodává Anna Putnová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Chtěli jsme navýšit dodávky munice na Ukrajinu. Povedlo se

20:34 Premiér Fiala: Chtěli jsme navýšit dodávky munice na Ukrajinu. Povedlo se

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání v Evropské radě.