Ransdorf (KSČM): Jaromír Štětina v roli humoristy

23.10.2013 10:46

Náš komunistožrout procitl a učinil objev: pravicové vlády prý nasekaly chyby, protože jim levice nedala vydechnout. Aktivitu levice bych nepřeceňoval, ale znamená to, pane senátore, že tlak levice donutil pravicové vlády k tomu, aby připustily a dokonce iniciovaly rozkrádání národního majetku?

Ransdorf (KSČM): Jaromír Štětina v roli humoristy
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Odkazuji na svůj článek o zpackané privatizaci, kde obšírně cituji názory Jana Stráského, bývalého federálního premiéra a několikanásobného ministra. Z něho vyplývá, že privatizační tunel byl umožněn vědomě. To je tedy také důsledkem tlaku levice,

Anketa

Souhlasíte s názory europoslance Ransdorfa?

86%
14%
hlasovalo: 3088 lidí
Vybavuji si scénku týkající se čínského taoistického  filosofa mistra Čunaga (Zhuang-c´). Stál na můstku nad říčkou a pravil, že voda tak bystře teče a je tak čirá a to je rybkám příjemné. Jeho společník, mistr Chuej kontroval, jak on, který není rybou může vědět, co je rybkám příjemné? A odpověď mistra Čuanga je také známá: jak ty, jenž nejsi mnou, můžeš vědět, že já nevím, co je rybkám příjemné?

Nuže, jak my levičáci, kteří nejsme Jaromírem Štětinou, můžeme vědět, že on neví, co jsme celou dobu pravicových vlád sledovali? Jak můžeme vědět, že on neví lépe než my sami, co si myslíme? Ale vlastně, proč bych měl předpokládat, že pan senátor po večerech studuje taoistickou filosofii?

Čuang-c´ byl dotázán, kde je tao, což bývalo někdy zúženě překládáno jako cesta. Jeho spolubesedník postupně šel v umístění taa níže a níže. Až skončil u sraček. I tam je prý tao. Česká pravice (myslím, že nikoli díky tlaku levice) je právě tam. Ve sračkách. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Miloslav Ransdorf

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uhlíř (Trikolora): Nikým nevolení evropští nadlidi - komisaři EU

11:28 Uhlíř (Trikolora): Nikým nevolení evropští nadlidi - komisaři EU

Komentář na facebookovém profilu k aktivitám Evropské komise.